Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. grudnia

Skrót wydarzeń - 4. grudnia

sirmark 4 Grudnia 2007 21:39

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. grudnia 2007 roku.

W oczekiwaniu na Zintegrowany System Zarządzania Ruchem, Warszawa uruchomiła internetową stronę informacyjną o utrudnieniach na stołecznych drogach pod adresem: www.um.warszawa.pl/infokorki. Ma ona być dostępna także dla właścicieli telefonów komórkowych z funkcją WAP.
Na stronie umieszczona jest mapa z monitorowanymi skrzyżowaniami, na której można sprawdzić, czy są utrudnienia w ruchu, w którym kierunku tworzą się korki i z jakiej przyczyny. W sześciu miejscach przewidziana jest możliwość podglądania sytuacji przez kamery. Przekazywane będą także dokładne informacje tekstowe i graficzne o remontach trwających i planowanych, wypadkach i awariach.
Przemysł elektroniczny nie jest tak czysty i etyczny, jak się wydaje. Unia Europejska postanowiła uświadomić młodym ludziom, w jakich warunkach i z jakim wpływem na środowisko produkowane są telefony komórkowe, laptopy i odtwarzacze MP3 - pisze Rzeczpospolita.
Na kampanie, która rusza także w Polsce, UE przeznaczyła łącznie 1,4 mln euro. Ma ona trwać trzy lata. Holenderska organizacja SOMO (zajmuje się badaniami międzynarodowych korporacji), która jest koordynatorem programu "Make IT fair", chce pokazać, że zarówno metale użyte do produkcji elektroniki, jak i same podzespoły, wytwarza się w państwach, gdzie koszty pracownicze są bardzo niskie, a prawa pracowników często nieprzestrzegane. Przy okazji wyliczono, że w cenie np. laptopa płace stanowią zaledwie 3-5 proc. Zwraca się uwagę także na fakt, że wielu przypadkach dany sprzęt produkowany jest przez jedną zewnętrzną firmę, a następnie sprzedawany przez kilka firm w różnych cenach.

Nowozelandzka policja zatrzymała 18-letniego przywódcę międzynarodowej przestępczej sieci hakerów, odpowiedzialną za wprowadzenie groźnych wirusów do co najmniej 1,3 mln komputerów w różnych krajach a także - pobranie co najmniej 20 milionów dolarów z kont bankowych ofiar hakerów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Templariusz  2007-12-04 21:48:55  host: 212.160.172.70

  18 letni przywódca hakerów ;P

 • 0

  2. ~  2007-12-04 23:40:02  host: aazc9.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No co ... może szeregowymi hakerami byli piętnastolatkowie? :D

 • 0

  3.  2007-12-05 01:52:03

  hahaha. Dobre ale to nas czeka. "neo" nie ma 20 paru lat tylko teraz bedzie 18 i mniej:)

 • 0

  4. ~sym  2007-12-05 14:00:15  host: chello089077106013.chello.pl

  a niby czemu nie? jak ktos sie tym pasjonuje to w wieku 18 lat wie juz calkiem sporo, czesto wiecej niz taki co to programowac sie uczyl dopiero na studiach...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet