Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 4. czerwca

Skrót wydarzeń - 4. czerwca

sirmark 4 Czerwca 2007 21:44

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 4. czerwca 2007 roku.

Po sześciu latach Era i Citibank wycofały się z wydawania wspólnej karty kredytowej. Prawdopodobną przyczyną jest bardzo mała sprzedaż tego produktu. Jak podała Rzeczpospolita, bank zapowiedział już, że jeszcze w tym roku rozpocznie emisję karty powiązanej z programem lojalnościowym Plusa.

Z danych zgromadzonych przez bezpłatny skaner online Panda ActiveScan wynika, że trojany i programy typu adware spowodowały prawie 50% wszystkich wykrytych w maju infekcji (trojany 26,14%, adware 23,7%). Ponadto nieznacznie wzrosła liczba ataków wywołanych przez boty (3,37%) i programy szpiegujące (3,03%), a udział robaków i dialerów wyniósł odpowiednio 9,46% i 3,74%.
Nowym klientem Centrum Szkoleniowego ITL Polska została Telekomunikacja Polska. Pracownicy TP odbyli trzy rodzaje szkoleń - w zakresie wirtualizacji serwerów i systemu operacyjnego Solaris. Dzięki przeprowadzonym przez ITL Polska warsztatom, uczestnicy zyskali certyfikaty VMware (VMware Certified Professional) oraz praktyczną wiedzę na temat systemu Sun Solaris 10.0. Centrum Szkoleniowe ITL Polska, jako pierwsze w Europie Wschodniej, jest autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym VMware.

Wyzwiska, gwizdy, skandowane protesty i żądania pracy ze strony akcjonariuszy towarzyszyły na walnym zgromadzeniu prezentacji przez dyrekcję strategii i wyników grupy Alcatel-Lucent. Zgromadzeni protestowali przeciw likwidacji we Francji 1,5 tys. miejsc pracy, byli też oburzeni wysokością zarobków szefów. Serge Tchuruk dostał 5,765 mln euro za awans z prezesa Alcatela na przewodniczącego rady nadzorczej grupy; łącznie w 2006 r. dostał 8,2 mln. Akcjonariusze byli zdania, że należałoby przegłosować zarobki kierownictwa. Tchuruk bronił się, że jego dochody ustalono w umowie w 1995 roku, gdy nie było jeszcze ustawy o ograniczaniu kominów płacowych przez WZA.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2007-06-04 22:45:51

  Najpierw odszedł Germanos, teraz Citibank. Dziwne to i zastanawiające. Może ktoś chce świadomymi działaniami obniżyć wartość PTC. Tak małymi kroczkami ale konsekwentnie w dół

 • 0

  2. ~Templariusz  2007-06-04 23:50:26  host: staticline23090.toya.net.pl

  LUDZIE !!! Powiedzcie mi co się kroi w ERZE ! 12 kończą się wszystkie jej promocje ! CO NOWEGO DADZĄ ?!

 • 0

  3.  2007-06-04 23:54:19

  Tym kimś jest zapewne T-Mobile. I nie chodzi turaj o całe PTC tylko o markę Era (jedną z najdroższych, jak nie najdroższą polską markę).

 • 0

  4.  2007-06-05 08:22:37

  Apple iPhone zostanie 29 czerwca wprowadzony do sprzedaży w amerykańskiej sieci ATT źródło: wirtualnemedia.pl http://wirtualnemedia.pl/document,,2110017,Apple_podal_date_prem iery_iPhone.html

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet