Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 31. maja

Skrót wydarzeń - 31. maja

WitekT 31 Maja 2007 22:15

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 31. maja 2007 roku.

W I kwartale Amerykanie kupili 39 mln telefonów komórkowych, z czego prawie jedna trzecia została wyprodukowana przez Motorolę. Kolejni producenci to Samsung (17% udziału w rynku), LG (15%), Nokia (10%) i Sanyo (4%).

Malware Radar firmy Panda Software jest dostępny od trzech miesięcy i w tym czasie tysiące sieci zostały poddane badaniu z jego pomocą. Wyniki tych badań są alarmujące - w ponad 75% zbadanych przypadków Malware Radar wykrył złośliwe programy. Aktualne dane na temat bezpieczeństwa sieci dostępne są pod adresem www.malwareradar.com/statistics.
92% użytkowników Ipfona korzysta z VoIP za pomocą tradycyjnego telefonu. Oznacza to, że telefonia internetowa zastępuje zwykły domowy telefon, a przez komputer dzwonimy sporadycznie (4% badanych). 2% używa do tego telefonów IP, a kolejne 2% korzysta z VoIP w jeszcze inny sposób. Z kolei badania na całej populacji mówią, że 40% spośród osób mających jakąś wiedzę o VoIP wie, że z telefonii internetowej można korzystać również przez tradycyjny aparat.

30. maja Rada Fundacji Grupy TP zdecydowała o wyborze Danuty Kowalskiej na prezesa zarządu Fundacji. Danuta Kowalska była wcześniej członkiem zarządu Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Fundacja Grupy TP rozpoczęła działalność w grudniu 2005 roku. Prowadzi własne programy i wspiera inicjatywy, których celem jest pomoc najbardziej potrzebującym, zwłaszcza dzieciom, oraz wyrównywanie szans w dostępie do nowoczesnej edukacji. Projekty edukacyjne Fundacji to m.in. Rzeczpospolita internetowa, edukacja z internetem tp, Polskie Talenty i Orange dla Ziemi, które pomagają przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauce i wyrównywać szanse rozwoju polskiej młodzieży ze słabszych ekonomicznie regionów. Fundacja pomaga też chorym dzieciom w ramach programów Telefon do Mamy, Internetowy Uśmiech czy Dźwięki Marzeń. Rada podziękowała prezesowi Michałowi Dżodze oraz wiceprezesowi Witoldowi Glibowi, doceniając ich wkład w budowanie Fundacji i jej dotychczasowe działania.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2007-05-31 22:43:09

    Witku, a żadnego newsa o nowych Nokiach? 8600 Luna, oraz 6500 Classic i 6500 Slider. Z tego co widzę, to telefony pojawiły się już w waszej bazie. Pozdrawiam :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet