Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 30. marca

Skrót wydarzeń - 30. marca

WitekT 30 Marca 2009 23:33

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 30. marca 2009 roku.

Powstał internetowy serwis do samodzielnego tworzenia dzwonków - mtunes.pl. Aby stworzyć własny dzwonek, wystarczy wybrać dowolny plik mp3 z dysku twardego swojego komputera, ustalić początek i koniec dzwonka, ewentualnie dodać efekt wyciszenia na początku i na końcu, a następnie kliknąć przycisk Stwórz dzwonek. Po utworzeniu dzwonka użytkownik dostaje adres URL, który wpisuje w przeglądarce internetowej/WAP w telefonie komórkowym i automatycznie pobiera utworzony dzwonek od razu na komórkę. Serwis jest podłączony do platformy do dystrybucji kontentu mobilnego, która rozpoznaje modele telefonów użytkowników i wystawia pliki dzwonków we właściwych formatach.

Telekomunikacja Polska porozumiała się ze spółką Lux Med. w sprawie sprzedaży udziałów w TP Med Sp. z o.o. za 18,7 mln zł. Warunki umowy gwarantują pełną obsługę medyczną dla wszystkich pracowników TP w sieci placówek Grupy Lux Med, do której włączona zostanie przychodnia TP Med. Dotychczas taką opieką objętych była tylko część pracowników TP, z Warszawy i Katowic. Podobne umowy na korzystanie z usług medycznych Grupy LUX MED dla swoich pracowników zawarły również PTK Centertel oraz Emitel. TP Med działa około 40 lat, początkowo jako przychodnia zakładowa dla pracowników łączności.
Od 1. kwietnia w zasięgu własnej sieci Play będzie 297 miast. Najnowsze to: Racibórz, Tomaszów Lubelski, Wałcz, Złotów, Wąbrzeźno, Chełmża, Myślibórz, Ujście, Kosakowo, Bielsk Podlaski, Deszczno, Łagów, Morawica, Sitkówka-Nowiny, Kłobucka, Blachownia, Piechowice, Duszniki-Zdrój, Chełmek, Wojkowice, Krzeszowice, Goczałkowice- Zdrój, Myślenice.

Telefonia internetowa Tartel wprowadziła do swojej oferty obok usługi wysyłania faksów (Email2Fax) również usługę odbierania faksów (Fax2Email). W przypadku pierwszej usługi, koszt wysłania faksu to koszt połączenia z numerem faksowym. Aby skorzystać z drugiej usługi należy wykupić numer faksowy z wybranej strefy numeracyjnej. Koszt numeru faksowego to 1 zł, o ile jest to pierwszy z posiadanych numerów. W przypadku gdy wykupiliśmy już po złotówce np. stacjonarny numer telefoniczny, koszt numeru faksowego wynosi 19,90 zł brutto za rok użytkowania. Przychodzący na numer faks zostanie przesłany w pliku graficznym na adres email.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mamnokie  2009-03-31 00:56:00  host: chello089075027235.chello.pl

    Z tego skrotu wydarzen najbardziej przypadla mi do gustu informacja o tworzeniu dzwonkow na komorke. Bardzo fajna informacja, gdyz zawsze brakowalo mi to a to kabelka, a to usb. A tak nie musze teraz miec ich przy sobie, robie sobie dzwonki nawet na zajeciach w szkole

  • 0

    2. ~brawnGP  2009-03-31 00:59:00  host: 161-mo8-1.acn.waw.pl

    no, super te dzwonki, przed chwila sobie PokerFace zrobilem :) Ciekawe jak zostanie rozwiazany temat iPhone'a, przeciez tam sie da dzwonki tylko przez iTunes wrzucic...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-126-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet