Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 30. kwietnia

Skrót wydarzeń - 30. kwietnia

sirmark 30 Kwietnia 2008 23:00

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 30. kwietnia 2008 roku.



Prezes TP, Maciej Witucki potwierdził, ze firma jest gotowa od zaraz na rozmowy z UKE na temat zmniejszenia kar nałożonych na operatora: Jesteśmy gotowi od zaraz. Wiemy jednak, że nie nastąpi to jeszcze w tym tygodniu

Prezes TP oczekuje, że w połowie tego roku zostanie sfinalizowana sprzedaż siedziby spółki, znajdującej się przy ulicy Twardej w Warszawie.




Francusko-amerykańska spółka Alcatel-Lucent, największy producent sprzętu telekomunikacyjnego, zakończyła pierwszy kwartał tego roku stratą 181 mln euro. To już piąty kwartał, gdy spółka odnotowuje straty. Tegoroczna sprzedaż spółki spadnie dodatkowo o 2-5% z powodu umocnienia euro wobec dolara.

1. maja amerykański oddział T-Mobile uruchomi sieć 3G w Nowym Yorku. Nadajniki operatora będą pracowały w częstotliwościach 1700 i 2100 MHz. Amerykańskie 3G obsłużą tylko dedykowane telefony - europejskie modele wykorzystujące częstotliwość 2100 MHz nie będą współpracowały z nową siecią. Promowanym modelem telefonu będzie specjalna wersja Nokii 3555.

Sony Ericsson planuje wprowadzenie w drugiej połowie tego roku nowej platformy dla mobilnych aplikacji. Producent pragnie połączyć korzyści płynące z Adobe Flash Lite i Java ME. Nowe aplikacje na kształt tych w smartfonach uzyskają pełny dostęp do obsługi Bluetooth, WiFi i połączeń szyfrowanych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-04-30 23:16:16

    a moze mi ktos powiedziec gdzie znajde informacje na temat tego 'innego' 3g amerykanow? swoja droga czy oni wszystko musza miec zawsze odmienne? ;)

  • 0

    2.  2008-04-30 23:17:12

    Jestem za kasowaniem tak 'wartosciowych' komentarzy, jak #1 ("Sraty pierdaty" to zaiste duzo wnoszacy tekst, tempylariuszu)... A news jest cenny o tyle, ze mozna sie dowiedziec, jak bardzo zacofani sa Amerykanie pod wzgledem 3G (a jak bardzo preferuja Hotspoty) i ze nie kazdy sprzet obslugujacy WCDMA 2100 Mhz pojdzie na tym samym pasmie... moim zdaniem to jest jednak swinstwo. Ostatni akapit IMHO tez bardzo ciekawy. Poza tym warto zauwazyc otwartosc TP na inwestycje ;)

  • 0

    3. ~  2008-04-30 23:17:57  host: inet20908nh-1.eranet.pl

    Czyli &TP idzie do miasteczka wilanów? Korki się zwiększą ;-(((

  • 0

    4.  2008-04-30 23:22:21

    dziwi mnie tez, ze wybrano nokie do promowania nowego standardu. jest to przeciez firma, ktora w US&A ma nienajlepsze notowania wsrod uzytkownikow. z reszta patrzac ja jego parametry to nie wysilili sie z tym telefonem...

  • 0

    5.  2008-04-30 23:53:39

    A może tak coś o nowych taryfach w Play napiszecie :)

  • 0

    6.  2008-05-01 00:18:53

    Paweł no coś tam ma być, ale podobno jak to po plej karcie można się wzorować nie będzie już tak fajnie, bo przecież operator musi zarabiać jak to już wcześniej pisałem.

  • 0

    7.  2008-05-01 00:22:17

    Lypa będzie i to duża :( przynajmniej wszystkie przecieki na to wskazują.

  • 0

    8.  2008-05-01 00:31:07

    Ja ostatnio mojej żonie wybiłem Playa z głowy :) W końcu kobiecie wytłumaczyłem że w Plusie jest taniej i za 10Pln ma 50mb a nie 2mb jak w Play - pakiet Player w Play to porażka na max...

  • 0

    9.  2008-05-01 00:39:59

    Osobiście mam elastyczną 75 w plusie i play kartę (stara opcja). Play wychodzi mi dużo taniej, szczególnie w roamingu. Jak tak dalej pójdzie numer z abo przeniosę do simplusa :)

  • 0

    10.  2008-05-01 00:49:48

    Nie wiem czy Was to nie "boli" ale mnie do "szału" doprowadza Play z ofertą na internet ... Kompletnie nie rozumiem jak można być użytkownikiem telefonu z umts/hsdpa , i tak naprawdę wcale z tego nie korzystać ... Ostatnio dosłownie 5minut polatałem z v9 w Play i zjadło 20zł :-) z pakietu złotówek ... Mam wrażenie że Play celowo ma tak drogi internet by móc na czymś tak naprawdę zarabiać ;).

  • 0

    11.  2008-05-01 02:12:30

    Szalony.. to sie nazywa siec multimedialna!! :D musisz sie przylansowac, ze masz HSDPA, a jak koledzy nie widza to zdejmujesz simlocka i zapodajesz simplusa z pakietami :D ale HA ES DE PE AA masz i nikt Ci tego nie zabierze :D

  • 0

    12.  2008-05-01 02:36:35

    #10 - na mp3 madonny dostepnych na wylacznosc :) nie wiem czemu pisza wszedzie, ze sa multimedialna siecia. z wideorozmow nikt prawie nie korzysta, a transmisja danych jest strasznie droga po za playzone, a w telefonach z umts/hsdpa, az sie to prosi o uzycie... ale ja juz nic nie pisze, bo znow sie okaze ze przeplacam i wogole jestem be...

  • 0

    13. ~mayura  2008-05-01 07:56:26  host: 82.160.27.101

    a ja mam w Plusie i jest dobrze. Z netu nie korzystam przez fon tak wiec zyje spokojnie i oszczednie (chociaz 50 mega przez GPRS za dyche to nie jest drogo ;-)). Co do TP to juz mi sie nawet czytac nie chce gdy widze ww. firme ;/. Jakas taka genetyczna niechec do naszego kochanego monopolisty :-). Hmmm jak widze to SE znow zaczyna duzo działac w kwestii nowych technologii... I mnie to cieszy :-)

  • 0

    14.  2008-05-01 10:00:32

    Ta nowa platforma SE wygląda obiecująco. Jak to się uda wprowadzić tak jak tu jest opisane to SE będzie funkcjonalnie na tym poziomie co symbian i to bez systemu :)

Dodaj swoją opinię