Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 30. czerwca

Skrót wydarzeń - 30. czerwca

Q! 30 Czerwca 2011 23:23

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 30. czerwca 2011 roku.

Kasa Microsoftu po raz kolejny zasilona zostanie wpływami z tytułu patentów wykorzystywanych w urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu… Google Android. Tym razem pochodzić one będą od firmy Itronix, producenta pancernych notebooków z Androidem na pokładzie. Wysokość umowy nie została ujawniona, jednak przedstawiciele Microsoftu są z niej zadowoleni. To już druga informacja o tym, że firma z Redmond czerpać będzie zyski z popularności konkurencyjnego systemu operacyjnego. Wcześniej pisaliśmy już o tym, że Microsoft czerpie większy zysk z telefonów z Androidem niż z WP7.

IHS iSuppli poinformował, że odbudowywanie mocy produkcyjnych przez firmy technologiczne, które najbardziej ucierpiały podczas marcowego trzęsienia ziemi w Japonii, może zająć od kilku tygodni do nawet 6 miesięcy. W tym ostatnim przypadku końcowe działania przewidziane są na koniec III Kwartału, a więc tuż przed świąteczną gorączką zakupów. Marcowe wydarzenia w Japonii dokonały wstrząsu w telefonach Sony Ericssona, natomiast nie naruszyły łancucha dostaw u HTC.
Nokia poinformowała, że uruchomiła specjalną stronę przeznaczoną dla twórców aplikacji dla modelu N9. Pod tym adresem (jęz. ang.) programiści będą mogli znaleźć niezbędne informacje związane z procesem tworzenia aplikacji dla N9.

Brytyjski oddział HTC poinformował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Facebook, że testuje już kolejną wersję Androida (2.3 Gingerbread) dla modelu HTC Desire. Jest to ta sama wersja systemu, która swego czasu wywołała burzę wśród użytkowników tego modelu. Wszystko dlatego, że najpierw HTC zapowiedział że takiej aktualizacji nie będzie, by później wycofać swoje deklaracje i rozpocząć pracę nad kolejną wersją systemu. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Data udostępnienia Adroida 2.3 dla HTC Desire nie została podana.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2011-07-01 07:10:53  host: user-188-33-52-39.play-internet.pl

    HTC to chyba tajwańska firma, a nie japońska...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet