Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 3. lutego

Skrót wydarzeń - 3. lutego

WitekT 3 Lutego 2006 18:06

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 3. lutego 2006 roku.

Brytyjski T-Mobile wprowadzi do oferty taryfy nazwane Flext, które zamiast wliczonych w abonament minut będą zawierały pakiety kwotowe. To nowe podejście, znane w Polsce od czasów taryf maxProfit! spotkało się z uznaniem na Wyspach.

Australijski Hutchison zapowiedział migrację abonentów sieci CDMA do swojej - "3". Sieć działająca dotychczas pod marką Orange przejdzie rebranding na 3 CDMA i będzie utrzymana do momentu, kiedy znaczna część użytkowników nie zmigruje na technologię 3G.

Według badania firmy Compete, amerykańscy rodzice uważają, że najodpowiedniejszym wiekiem dla dziecka do posiadania pierwszej komórki jest 10-12 lat.




Do 3. lutego abonenci Orange wysłali 860 tys. SMS-ów o wartości 1.72 mln zł netto na pomoc ofiarom tragedii w Katowicach.

Brytyjski Orange uruchomił EDGE na 300 stacjach, do końca roku zrobi to na kolejnych 1200, co zapewni zasięg tej transmisji na 1/8 powierzchni kraju. Inwestycje będą kierowane jednak głównie w rozwój sieci 3G.

Chińskie Huawei i kanadyjski Nortel utworzą firmę join venture, która rozwijać będzie technologie szybkiego, bezprzewodowego dostępu do Internetu opartego o infrastrukturę sieci komórkowych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2006-02-03 18:13:51

    powrót do przyszlosci? skrót z 4 stycznia? :)

  • 0

    2.  2006-02-03 18:15:58

    tfu, mialem na mysli lutego.. i tak wiadomo o co chodzi :P

  • 0

    3. ~ksz  2006-02-03 18:16:19  host: w3cache.tsi.tychy.pl

    "Od 3. lutego Orange (...)" powinno chyba być "do"...

  • 0

    4.  2006-02-03 18:19:11

    Chyba gdzieś mi jeden dzień uciekł, muszę przestać tyle pić ;)

  • 0

    5.  2006-02-03 18:19:58

    Już wsio okej :)

  • 0

    6.  2006-02-03 18:21:22

    ksz: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    7.  2006-02-03 18:21:40

    Heh, przypomniał mi się taki serial - "Zdarzyło się jutro". Kurcze, normalnie ten news mój (dzisiejszy) tak zabrzmiał. Dobrze, że w treści nie było jakiś złych wiadomości, bo jeszcze bym musiał sobie nick zmienić na "Kasandra". ;) zgreev - dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    8. ~adams  2006-02-03 18:52:57  host: sdm478.sdm.am.gdynia.pl

    SUPER POMYSŁ!!! MOŻNA BYĆ NA BIEŻĄCO W KWESTIACH RYNKU TELEKOMUNIKACYJNEGO

  • 0

    9.  2006-02-03 18:59:15

    WitekT: jedna uwaga - Hutchinson rzeczywiście KUPIŁ kieryś sieć Orange w Australii, czy po prostu ją tam utworzył? Nie zapominaj, że marka Orange pojawiła się na Wyspach w momencie, gdy właścicielem sieci był Hutchinson. Potem sprzedał sieć Niemcom, a potem kupił ją France Telecom. Są jeszcze dwie sieci na świecie noszące markę Orange, a nie kontrolowane przez &FT. W Izraelu i w Indiach. Chociaż teraz zauważyłem, że indyjska strona orange.co.in zawiera tylko tekst: Orange is now Hutch in Mumbai, a potem przekierowuje na stronę Hutchinsona... Został Izrael :-) Jak to jest naprawdę?

  • 0

    10.  2006-02-03 18:59:55

    WitekT: zresztą Hutchison pisze o tym na swojej stronie (www.orange.net.au):
    In Australia, Orange and 3 have always been part of the same Hutchison Telecoms team. Our Orange customers use our CDMA network, while our 3 customers use our 3G network.

    The difference between the two networks is quite simple. Our 3G network is now larger than our CDMA network, and offers more than just great value talk and text. So, on our 3G network, you can enjoy the same great value, plus international roaming, Bluetooth™, picture messaging and more.

  • 0

    11.  2006-02-03 19:03:57

    muddy: nie 1:0, a nawet 2:0 dla Ciebie. Heh, musiałem wyłączyć myślenie jak to tłumaczyłem. Dzięki wielkie za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    12. ~dt  2006-02-03 20:15:13  host: gprs5.plusgsm.pl

    Ze skrótem dobry pomysł

  • 0

    13.  2006-02-03 21:27:01

    Do pełni obrazu należy dodać, że nowa platforma plusa znów się rozjechała na dobre/nie działa nadal.

  • 0

    14. ~2005  2006-02-03 22:14:51  host: edp210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z wydarzeń 3 lutego: mój sim+ na starej platformie zaczął się sypać - nie odpowiada na krótkie kody usługowe typu status poczty, do kiedy. Sam już nie wiem jaką obecnie mam platformę starą jeszcze czy nową - przy czym sam nie przechodziłem na nową. Mogłem puścić strzałkę i odebrać wczoraj i dzisiaj sms-y. Może również udało by mi się zadzwonić a nawet odebrać połączenie - to już niesamowite żeby mieć tyle działających usług. Jak na lidera technologicznego to duży plus.

  • 0

    15. ~gunio  2006-02-04 01:19:10  host: ait90.internetdsl.tpnet.pl

    simplus dalej lezy - to codziennie powinno byc , teraz nawet nie dzialaja mi krotkie kody, przychodzi mi ciagle jakis sms ze dlugosc ostatniego polaczenia to 0 sekund,koszt 0zl mimo nie wykonywania zadnych polaczen, jedyny plus - rozmowy wychodzace na drugim simplusie odblokowane mimo niewaznego konta...

  • 0

    16.  2006-02-04 07:40:05

    ***gunio - ja w mixie przez całą noc dostawałem jakieś dziwne SMSy o koszcie ostatniego połączenia.Zawsze był zerowy, ale czas był zawsze inny.Poza tym skończył mi się pakiet DWiW i nie mogę zamówić następnego, a jak sprawdzam stan pakietu to pokazuje 0:0. Nadal sobie nie poradzili z problemami i tylko ściemniają.Wstyd...

  • 0

    17. ~Czytek Newsów  2006-02-04 13:03:10  host: ppp-20.pegaz.man.lublin.pl

    To macie szczęście - mnie też przychodziły, ale z kosztem _niezerowym_, choc fakt, ze groszowym, i kasowało to z konta... ;-)

  • 0

    18.  2006-02-04 17:01:34

    pierwszymi taryfami z pakietemkwotowym były taryfy EFEKT.

Dodaj swoją opinię