Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 3. listopada

Skrót wydarzeń - 3. listopada

WitekT 3 Listopada 2008 23:11

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 3. listopada 2008 roku.

Spółka Wola Info podpisała z Polkomtelem umowę na dostawy sprzętu i usługi o wartości 2,2 mln zł brutto.

Electronic Arts dostrzegło zagrożenie ze strony niezależnych, niewielkich producentów gier na platformy open-source, co może spowodować, ze EA utraci wiodącą pozycję na rynku gier na urządzenia przenośne. W związku z tym firma poinformowała o wprowadzeniu na rynek trzech gier na mobilną platformę Google Android. Te gry to: Bejeweled, Tetris oraz Monopoly Here&Now (każda w cenie 8 dolarów). Dwie ostatnie są już dostępne, natomiast na Bejeweled trzeba poczekać do przyszłego miesiąca. Dotychczas EA wyprodukowało mobilne wersje m.in. takich tytułów, jak: Spore, Sudoku oraz Scrabble, przeznaczone na iPhone’a oraz platformę Nokia N-Gage.
Piotr Sendecki, sołtys wsi Brodzica w powiecie hrubieszowskim, będzie SMS-ami powiadamiał mieszkańców wsi o różnych ważnych dla nich wydarzeniach, np. o terminie wiejskiego zebrania lub spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich. Pomysł podsunęli mu sami mieszkańcy, którzy narzekali, że ogłoszenia wywieszane na tablicach we wsi często są zaklejane różnymi plakatami.

Firma Wausau Financial Systems poinformowała, że na początku przyszłego roku wystartuje z usługą, która będzie umożliwiała dokonywanie comiesięcznych rachunków za telefon, prąd czy gaz za pomocą SMS-a. System pozwoli zastąpić miesięczne rachunki, wysyłane tradycyjną pocztą, ich elektronicznym odpowiednikiem. Proste będzie także ich opłacanie - wystarczy odpowiedzieć na SMS-a informującego o nowym rachunku, aby dokonać szybkiej płatności.

O 4. listopada użytkownicy IPCall.pl za połączenia z numerem sieci komórkowej zapłacą prawie 20% mniej, a do sieci stacjonarnych prawie 25% mniej. Ceny połączeń komórkowych do sieci Era , Plus i Orange z prezentacją numeru będą wynosiły 0,50 zł za minutę połączenia, a do sieci Play - 0,60 zł za minutę. Połączenia do sieci stacjonarnej w ramach standardowego cennika wynoszą obecnie 0,05 zł za minutę.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2008-11-03 23:16:28

  kiedyś to książki miały trafić pod strzechy a teraz sms-y :)

 • 0

  2. ~  2008-11-03 23:54:15  host: f142-057.opera-mini.net

  no i jeszcze jedno od przeszło godziny nie ma zasięgu ery(heyah, mobilking,era domową) nic nie dziala. dlaczego era wyłączyła tu swoje nadajniki? dlaczego?

 • 0

  3. ~lee  2008-11-04 00:42:16  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

  jak to dobrze czasem mieć dwa telefony z różnych sieci :D jak do...brze :P

 • 0

  4.  2008-11-04 08:59:13

  Z zupełnie innej beczki: doczepiony do telepolis.pl skrypt z xclaimwords.com ładuje się w nieskończoność - sugeruję autorom portalu zrezygnowanie z tego rozwiązania. Albo użytkownikom zainstalowanie FF z ABP ;-)

 • 0

  5. ~homo_googleticus  2008-11-04 09:48:40  host: 89.108.200.3

  Z tym EA to chyba nie do końca tak. Chodzi raczej o `casual gamers'. To ludzie o mentalności `płacę, bo używam'; w przeciwieństwie do `kradnę, więc jestem'. To NIE jest dywersyfikacja portfela przychodów; spodziewam się migracji w kierunku `casual gamers' - mniejsze koszty, niższa cena, pewny zapłaty. > Ciekawe, kiedy sołtys zacznie dostarczać wezwania do zapłaty SMSem. Raport doręczenia i delikwent się nie wywinie `(|:-) A jak prędko zacznie doręczać reklamy? > #4 Dzięki, dobry człowieku! Już wpisuję do reguł w SRWare Iron. Ten skrypt powoduje niemożność skorzystania ze sprawdzania pisowni oraz usuwa formatowanie w komentarzach w SRWare Iron.

 • 0

  6. ~  2008-11-05 08:04:06  host: dnp129.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A WitekT tak zapewniał, że wszystko co złe to Ad.net i że cała reszta jest łagodna i nieszkodliwa... :D A tu proszę :) Mnie tam od dawna śmierdziało to xclaimwords i nawet spytałem o to konkretnie w komentarzu to temat został przemilczany. W każdym razie u mnie ta domena kieruje do /dev/null i spokój.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet