Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 3. grudnia

Skrót wydarzeń - 3. grudnia

Ringu 3 Grudnia 2010 23:45

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 3. grudnia.



Microsoft oficjalnie powierdził wydanie pierwszego Service Packa do systemu Windows Phone 7 na początku przyszłego roku. Na pewno zostanie wprowadzona możliwość korzystania z funkcji kopiuj/wklej. Producent zapowiada kolejne częste, bezpłane i łatwe w instalacji aktualizacje.




Netia przebudowała swoją stronę internetową. Serwis oferuje m.in. nowy konfigurator ofert oraz możliwość łatwego zamówienia usług on-line, a także rozbudowane, łatwo dostępne i napisane przystępnym językiem sekcje informacji technicznych i finansowych. Stronę można oglądać pod adresem www.netia.pl.

Pojawiła się wersja beta aplikacji Ovi Maps w wersji 3.06 przeznaczona dla smartfonów Nokii działających na systemie Symbian. Aplikacja jest teraz podobno dużo łatwiejsza w obsłudze. Nowością jest możliwość pobierania map ulic danego obszaru bez łączenia się z siecią komórkową lub komputerem. Mapy można pobrać łącząc się z hot spotem Wi-Fi, aby później korzystać z nawigacji w trybie off-line.

Polska Grupa Energetyczna przedłużyła termin na składanie ofert na zakup spółki Exatel do 4. stycznia - podaje Parkiet. Do drugiego etapu przetargu przeszli Polkomtel i Mediatel, którzy do 6. grudnia mają przeprowadzić badanie due-delligence Exatela.

Źródło tekstu: wł.     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 1

    4.  2010-12-04 11:33:44

    zaś Samsung ogłosił sprzedanie miliona sztuk Galaxy Tab, źródło (m.in.): http://www.unwiredview.com/2010/12/03/1-million-samsung-galaxy-t abs-already-sold/

  • 0

    5. ~sympatyczny  2010-12-04 11:45:03  host: 87-206-224-112.dynamic.chello.pl

    "mają przeprowadzić badanie due-delligence Exatela." po jakiemu to...?

  • 0

    6. ~cywil23  2010-12-04 21:44:06  host: z18-04.opera-mini.net

    wchodzę dzis do salonu orange w gorzowie wlkp-galeria askana a tam mają n8. Cena bez promocji 1749zł.

  • -1

    7. ~  2010-12-04 23:02:33  host: v01-15.opera-mini.net

    A chytry Gugiel nadal będzie produkował mało znaczące aktualizacje, na widok których większość miłośników "darmowej" i "otwartej" zielonej pokraki będzie się mogła co najwyżej oblizać, dopóki co pół roku nie wyłoży na stół 2K PLN na nową słuchawkę. Ale kto by się tym przejmował, ważne, że jest skąd wyrwać dane i na czym reklamy wyświetlić.

  • 1

    8. ~...  2010-12-04 23:17:18  host: 188.147.150.187.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @7 Szkoda że to co piszesz nie ma ŻADNEGO związku z rzeczywistością. Pierwsza sprawa jest taka, że wersja 2.1 ma właściwie wszystko oprócz natywnej obsługi app2sd. Dlatego po co zmieniać androida na nowszą wersję? No po co? Najgorzej mają Ci co kupili pierwsze fony z andkiem, ale nie wszyscy bo nioficjalnych romów "trochę" jest. A najgłupsza, tak najgłupsza, częśc Twojego wpisu to mówienie o 2000zł. Może porównaj sobie ile kosztuje przyzwoity telefon na Androidzie a ile kosztuje porównywalny telefon na innym systemie. Prosty przykład, mam swifta od wakacji, kupiłem go wiadomo gdzie, kup teraz 440zł, nowy odebrany od operatora kilka dni wcześniej komplet. Nie mówiąc już o tym ze można kupić 1-3 miesięczny za około 300zł. A teraz proszę o podanie alternatywy o podobnych możliwości w podobnej cenie na dowolnym systemie. No i jak wyniki?

  • -1

    9. ~  2010-12-05 00:12:36  host: v06-16.opera-mini.net

    8: Twój post świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia czym jest Android. Otóż Android to billboard reklamowy i narzędzie służące pozyskiwaniu danych użytkowników. Google to nie Caritas - oferuje OS za darmo, bo zarabia krocie na reklamach. Programiści coś tam sobie podłubią, Gugiel dwa razy do roku pokaże co wydłubali i resztę ma w głębokim poważaniu. Użytkownikom pozostaje liczyć na to, że producent sprzętu się nad nimi zlituje i zaktualizuje słuchawkę sprzed pół roku. Przy czym dla większości na nadziei się kończy, bo bardziej się opłaca wprowadzić na rynek nowy model niż aktualizować stary. BTW, Swifta nazywasz przyzwoitym telefonem? To była, jest i będzie najniższa półka - telefon dla plebsu i nastolatków mających rodziców z niezbyt zasobnym portfelem. Przyzwoite telefony z Androidem kosztują tyle samo, co przyzwoite telefony z WP7 - ok. 2k PLN.

  • 1

    10. ~...  2010-12-05 01:28:48  host: 188.146.150.30.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @9 Gościu kolorowy. Wali mnie mocno co wujek google o mnie wie a czego nie. To raz. Dwa, jesteś niewychowanym ignorantem i mierzysz wszystkich swoją, jakże ubogą miarą. Dla mnie to jest przyzwoity telefon ergo mi wystarcza a Tobie nie musi. Lepiej się odnieść do meritum i daj przykład"alternatywy o podobnych możliwości w podobnej cenie na dowolnym systemie" zamiast pisać kocoboły. Jeszcze jedna uwaga mentalny smarkaczu. Zarabiam na siebie sam i dlatego nie wydaję 2 kół na telefonik. To tyle w kwestii moich rodziców. A tekst o reklmach mnie rozwalił, ja nawet telewizji nie oglądam (wyjątek to programy stricte informacyjne w których swoją drogą informacji nie za wiele), ale rozumiem że i tak jestem zmanipulowany. Nie to co Ty? Prawda? PS Nie ma przyzwoitych telefonów z WP7, a że Ty uważasz inaczej to nawet mnie nie dziwi...

  • 0

    11. ~...  2010-12-05 01:38:14  host: 188.146.150.30.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @9 cd.. Bonus! Jak jesteś taki super do przodu to załóż temat o podobnej treśi do swoich wpisów na forum telepolis. Podpisz się i wtedy zobaczymy w jak głębokiej d...ie jesteś.

  • -1

    14. ~  2010-12-05 03:00:09  host: z12-08.opera-mini.net

    @10, 11: LMAO. Ktoś gdzieś napisał, że fani Androida są gorsi od fanów jabłka, gdy idzie i obronę systemu . Widać jak na dłoni, że miał rację. Przypominam, że meritum to wspomniane w skrócie wydarzeń aktualizacje, a nie wymyślone przez ciebie poszukiwania telefonów. To po pierwsze. Po drugie, szukając niewychowanego, spójrz w lustro. Co się zaś tyczy przyzwoitych telefonów z WP7 - proponuję zmienić przedział cenowy, bo za 4 stówki znajdziesz co najwyżej przedpotopowego Swifta z reklamiarzem o zielonej gębie, w którym, pomimo wydania 8 wersji, do dziś nie zaimplementowano renderowania UI przez GPU. A swój paluszek możesz umieścić w wiadomym miejscu. Na otrzeźwienie.

  • 0

    15. ~...  2010-12-05 09:34:34  host: 178.182.164.246.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @14 Załóż temat i zobaczymy w jakiej głębokiej d..pie siedzisz. A najlepsze jest to, że dalej zero argumentów. "do dziś nie zaimplementowano renderowania UI przez GPU" No straszne, jednak miałeś rację- bez tego ten system się do niczego nie nadaje. Czas na zmainy. Co mi polecasz, tak powiedzmy do 4 tyś jakiś fajny super telefonik dostanę? Wiesz głownie zależy mi na matrycy w aparacie i gierkach. No i kurde, kumple mi mówili że policja ma układy z google i już nie będę mógł handlować proszkiem do pieczenia. Wiesz, ale ogólnie to chodzi mi, że chcę mieć lepszy niż ziomale na klatce. Jeszcze fajnie by było gdyby miał jakieś głośniczki 7.1 i do tego wiesz takie koniecznie SAMOLEDA bo u nas słońca i tak mało a lubię super kolorki. Dzieki z góry za odp. PS Pozdrów wszystkie 3 osoby w swojej wiosce.

  • 0

    16. ~  2010-12-05 12:09:21  host: 94.254.131.229

    Jest nowa wersja beta Opery mini 5.1 dla symbiana-co ważne wersji polskiej.

  • 0

    17. ~hantel  2010-12-06 13:45:46  host: dpt185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ovi niezle sie rozwija. dawniej to byla nokia mail w orange i dlugo dlugo nic. te mapy to w ogole sie juz duza popularnoscia ciesza

  • 0

    18. ~  2010-12-06 17:21:41  host: v03-15.opera-mini.net

    @15: Ty naprawdę masz jakiś problem. Od telefonu się odczepiłeś, to do zakładania tematu się przyczepiłeś. BTW, czytaj swoje posty przed wysłaniem, albo powstrzymaj się od spożywania tego proszku do pieczenia, bo te wypociny naprawdę nie mają najmniejszego sensu. BTW2, wystająca z buciorów słoma cię w nóżki nie uwiera?

Dodaj swoją opinię