Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 29. maja

Skrót wydarzeń - 29. maja

WitekT 29 Maja 2007 22:27

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 29. maja 2007 roku.

Jak napisał USAToday, AT&T ma 5-letnią wyłączność na sprzedaż iPhona w USA. W ciągi tego czasu z pewnością pojawi się już następca telefonu od Apple - pojawiają się już nawet pierwsze informacje o nim, ma posiadać m.in. odbiornik GPS.

Od sierpnia Cyfra+ nie będzie już sprzedawana w sieci Germanos. Platforma wycofała się ze współpracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. W ofercie Germanosa pozostanie natomiast platforma n, czyli cyfrowa telewizja ITI.
28. maja przez wiele godzin klienci GTS Energis nie mogli dzwonić. Jak poinformował na swych stronach internetowych operator, powodem była awaria centrali telefonicznej. Podobną awarię GTS Energis miał w sierpniu 2003 roku. Wówczas ofiarą padli nie tylko klienci ówczesnego Energis Polska, ale też Tele2. Wczoraj ofiarą padli polscy klienci Skype.

Izby gospodarcze zrzeszające operatorów telekomunikacyjnych wystosowały pismo do władz Warszawy o obniżenie opłat i podatków związanych z układaniem i utrzymanie kabli telekomunikacyjnych. Telekomy szacują, że za podobne czynności władze komunalne pobierają od nich opłaty 8 - 10 razy wyższe, niż w przypadku inwestycji w infrastrukturę energetyczną.

Medalami Gdynia bez Barier Urząd Miasta Gdyni co roku nagradza osoby oraz firmy i instytucje, które ułatwiają życie i pokonywanie barier osobom z różnego typu niepełnosprawnością. W tegorocznej, ósmej edycji konkursu, przyznano 3 medale. Telewizję kablową Vectra nagrodzono za szczególną wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wraz z medalem VECTRA otrzymała obraz Ulotny czas Krzysztofa Kosowskiego, niepełnosprawnego artysty malującego ustami i nogami. Wręczając nagrodę prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podkreślił, że Vectra nie poprzestała na przystosowaniu swojej nowej, pięknej siedziby w Gdyni do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale jest także hojnym sponsorem wielu inicjatyw ułatwiających życie niepełnosprawnym mieszkańcom miasta. Ostatnio VECTRA sfinansowała zakup i szkolenie psa asystującego dla osoby na wózku inwalidzkim, była też jednym z fundatorów siedziby gdyńskiego Centrum Integracja - pierwszej na Pomorzu placówki pomagającej niepełnosprawnym i ich rodzinom. Wręczenie medali odbyło się na uroczystej gali w gdyńskim Teatrze Muzycznym.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet