Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 28. stycznia

Skrót wydarzeń - 28. stycznia

WitekT 28 Stycznia 2009 23:48

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 28. stycznia 2009 roku.

Verizon Communications, największa amerykańska spółka telekomunikacyjna, zanotowała w IV kwartale wzrost zysku netto o 15% do 1,24 mld dolarów, co daje 43 centy na akcję. Sprzedaż firmy wzrosła do 24,6 mld dolarów.

AT&T, druga największa amerykańska spółka telekomunikacyjna, zanotowała w IV kwartale zysk netto na poziomie 2,4 mld dolarów, czyli 41 centów na akcję. Rok wcześniej spółka osiągnęła zysk w wysokości 51 centów na akcję. Spółka zmniejszyła zatrudnienie o 12 tys. osób w zeszłym miesiącu (4% wszystkich pracowników) i zapowiedziała dalszą redukcję kosztów.




Gra Cubic Republic (www.CubicRepublic.com) zapewniła polskiej firmie IKS Mobile miejsce wśród 5 najlepszych gier nominowanych w głównej kategorii IGF Mobile Best Game. Independent Games Festival Mobile to konkurs wyróżniający niezależne gry wydawane na urządzenia przenośne - telefony komórkowe oraz konsole przenośne (Nintendo DS, Sony PSP). W obecnej edycji nagród nominowano kilkanaście projektów z całego Świata spośród ponad setki zgłoszonych. Finał odbędzie się 24. marca w Moscone Center w San Francisco podczas branżowej imprezy Game Developers Conference.

Fabryka Nokii zlokalizowana w węgierskim Komarom wyprodukowała 500-milionowy telefon. Założony w 1999 r. zakład produkuje telefony na rynek europejski, środkowego wschodu oraz afrykański. W samym 2008 r. na rynek trafiło 1178 mln telefonów, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

W Plusie w promocji "Cafe Plus dla Kobiet" obniżono cenę Samsunga SGH-F480 do 99zł w taryfie w Cafe Plus 75. Taka sama obniżka wystąpiła w promocji "Wielka Wyprz w Umowie Minutowej" w opcji Umowa Minutowa 4000.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~asd  2009-01-29 10:35:56  host: static-87-105-71-26.ssp.dialog.net.pl

    Brak opinii...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet