Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 27. listopada

Skrót wydarzeń - 27. listopada

WitekT 28 Listopada 2006 00:23

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 27. listopada 2006 roku.

Telefonia komórkowa trzeciej generacji 3G zostanie wprowadzona na chiński rynek już w przyszłym roku. To o rok szybciej, niż pierwotnie zakładano. Oparta ma być na rodzimym standardzie TD-SCDMA, przy którego tworzeniu uczestniczyło czterech światowych potentatów branżowych: LG, Samsung, Motorola i Nortel.

Za blisko 12 mld dolarów francuski Alcatel kupi Lucent Technologies. Zgodę na transakcję wyraził prezydent USA George W. Bush. Amerykańska Komisja ds. Inwestycji Zagranicznych ostatecznie stwierdziła, że połączenie tych dwóch firm produkujących sprzęt telekomunikacyjny nie wpływa na bezpieczeństwo narodowe USA. Fuzja Lucent Technologies z Alcatelem prowadzi do powstania światowego giganta produkującego sprzęt telekomunikacyjny o rocznej sprzedaży w wysokości 25 mld dolarów i 18-procentowym udziale w rynku.
UPC zostało uhonorowane nagrodą Szeroki pas 2006. Firma uzyskała go w konkursie towarzyszącym tegorocznemu Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych zorganizowanym przez tygodnik Computerworld. UPC zwyciężyła w kategorii najciekawsze przedsięwzięcie szerokopasmowe za walkę z wykluczeniem cyfrowym osób starszych, którą firma realizuje poprzez bezpłatne kursy internetowe dla seniorów.

Giełdowa spółka PPWK kupi za łączną cenę niemal 70 mln zł 100% udziałów firmy EL2, która oferuje usługi w zakresie mobilnych technologii, w tym usług dla mediów, bankowości, przedsiębiorstw z branży FMCG, operatorów GSM, i innych. Spółka jest też właścicielem internetowego serwisu kontentu multimedialnego Wapacz. Spółka EL2 osiągnęła za trzy kwartały tego roku 10,3 mln zł przychodów.

Na mocy podpisanej umowy w wybranych punktach współpracującej z AB sieci franczyzowej Alsen oferowana będzie pełna gama telefonów komórkowych wszystkich wiodących producentów zarówno w wolnej sprzedaży, jak i w promocjach organizowanych przez operatora sieci Plus. Za pośrednictwem partnerów sieci Alsen klienci będą mogli również podpisać umowy z operatorem na świadczenie usług transmisji danych iPlus oraz transmisji głosu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet