Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 26. września

Skrót wydarzeń - 26. września

LuiN 26 Września 2008 23:29

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. września 2008 roku.

Rozprawa w sprawie zdjęcia zabezpieczeń na akcjach Polkomtela należących do TDC odbędzie się 21. listopada. Ich zniesienie umożliwi sprzedaż przez TDC akcji operatora sieci Plus polskim akcjonariuszom, czyli KGHM, PKN, PGE i Węglokoksowi. W 2006 roku firmy te zaakceptowały ofertę kupna 14,8% papierów Polkomtela za 650,5 mln euro.

Na kosmodromie Bajkonur w Kazachstanie dokonano udanego startu rosyjskiej rakiety "Proton-M" z trzema satelitami "Glonoss-M". Dzięki nowym satelitom, rosyjski odpowiednik amerykańskiego systemu GPS będzie miał ich na orbicie już 18, czyli tyle ile potrzeba do obsługi całego terytorium Rosji. Pokrycie rosyjskim systemem nawigacyjnym całej planety planowane jest na 2012 rok, gdy na orbicie będą pracować 24 satelity
W październiku koncern SanDisk rozpocznie sprzedaż kart microSDHC i Memorcy Stick Micro (M2) o pojemności 16 GB. Karta microSDHC wyceniona została na 100 dolarów, nośnik M2 będzie kosztował więcej - około 130 dolarów.

Apple w swoim sklepie w Hong Kongu oferuje iPhone 3G bez blokady. Jak wynika z umieszczonej informacji obie wersje telefon można aktywować z dowolnym operatorem. Wersja 8 GB kosztuje 5400 HK$ (ok. 694 dolarów) , a wersja 16 GB jest w cenie 6200 HK$ (ok. 797 dolarów).

PandaLabs poinformował o wykryciu nowego ataku typu pharming, wykorzystującego trojana Banker.LKC, dzięki któremu cyberprzestępcy mogą wydobyć dane bankowe od użytkowników iPhone’a. Złośliwy kod przedostaje się do systemu pod nazwą VideoPhone[1]_exe.
Pharming to technika polega na manipulowaniu systemem DNS poprzez konfigurację protokołu TCP/IP lub pliku hostów. W wyniku ingerencji cyberprzestępców wpisanie przez użytkownika nazwy witryny www powoduje przekierowanie go na inny adres IP, gdzie znajduje się fałszywa strona.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-09-27 22:31:51

    Jak Glonoss obsługuje całe terytorium Rosji to te dwa satelity pewnie do obsługi Abchazji i Oseti. Trzeci zapasowy satelita to na wypadek gdyby Gruzja zdecydowała się przyłączyć dobrowolnie:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet