Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 26. marca

Skrót wydarzeń - 26. marca

sirmark 26 Marca 2009 23:35

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. marca 2009 roku.

FreecoNet, usługodawca telefonii internetowej, przygotował na wiosnę promocje, zarówno dla swoich obecnych, jak i przyszłych użytkowników. Mają oni możliwość zakupienia tańszego sprzętu VoIP w komplecie z bezpłatnymi minutami do wykorzystania na rozmowy we FreecoNet. Natomiast dla dziesięciu firm przewidziano pakiety darmowego korzystania z usługi "Zestaw połączenie" przez 12 miesięcy.

Jak wynika z analizy Cantab Wireless, w 2013 r. telewizję mobilną odbierać będzie 472 mln osób. Największy wzrost użytkowników usługi odnotowany będzie w Azji, a w szczególności w Korei oraz Japonii. Analitycy oczekują, że od 2010 r. zarówno Europa jak i USA nadrobią zaległości.

Ericsson został wybrany przez China Unicom jako dostawca sieci WCDMA i usług dla 15 chińskich prowincji. Sieci umożliwią dziesiątkom milionom abonentów korzystanie z komunikacji komórkowej 3G o dużej prędkości.

Orange poinformował, że za miesiąc kończy się promocja Minuty Non-stop dostępna w ofercie Nowe Orange Go. Zgromadzone minuty zachowują swoją ważność.
ATM, aby poprawić efektywność i rentowność działalności, przesunie zadania pionu zajmującego się integracją do osobnej spółki - ATM Systemy Informatyczne (ATM SI). W ATM zostaną usługi telekomunikacyjne świadczone pod marką ATMAN. Zarząd twierdzi, że wydzielenie działalności ATM SI umożliwi spółce lepszą współpracę np. z operatorami telekomunikacyjnymi, przez których część działalności ATM była postrzegana jako konkurencyjna.

Nokia udostępnia swoim użytkownikom aplikację do prostej konfiguracji połączeń telefonii internetowej (VoIP) w usłudze Tlenofon. Aplikacja ułatwiająca konfigurację kompatybilna jest z wybranymi terminalami Nokia z systemem Symbian S60 3rd edition. Konfiguracje można pobrać z tej strony.

Firmy 3CX, twórca oprogramowania 3CX Phone System dla Windows i operator telefonii internetowej Actio, poinformowały o rozpoczęciu współpracy w dostarczaniu w pełni zintegrowanych rozwiązań VoIP dla biznesu.
3CX Phone System dla Windows jest programową centralą telefoniczną IP PBX, która całkowicie zastępuje tradycyjny sprzęt PBX. Centrale IP PBX firmy 3CX została opracowana w szczególności dla systemu Microsoft Windows i na bazie standardu SIP - dzięki temu jest łatwiejsza w zarządzaniu i pozwala na użycie dowolnych telefonów SIP.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Templariusz  2009-03-26 23:36:29  host: staticline23090.toya.net.pl

  Łee... Nic ciekawego się nie działo :D

 • 0

  2.  2009-03-26 23:41:15

  A mogłoby sie dziać ;)

 • 0

  3.  2009-03-27 00:00:14

  Może jutro będzie ciekawiej;)

 • 0

  4.  2009-03-27 00:01:32

  jeszcze się będzie działo ;P

 • 0

  5. ~  2009-03-27 00:32:34  host: adac238.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to znaczy czekacie na ruch Orange, a tu nic się nie dzieje, nie wiem czy się tak szybko doczekacie

 • 0

  6.  2009-03-27 22:42:20

  5: jak to się nic nie dzieje? Oferta się pogarsza ;) Więc nie można mówić się że nic się nie dzieje. Dziać się dzieje, tylko wszystko idzie w złym kierunku :P Może oni specjalnie okrajają NOG przed powstaniem nowej taryfy żeby ludziska poprzechodzili do tej nowej ofert? Czas pokaże, ale oni pewnie dobrze wiedzą co robią.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet