Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 26. maja

Skrót wydarzeń - 26. maja

WitekT 26 Maja 2007 17:02

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. maja 2007 roku.

Od 26. maja do 28. sierpnia w sieci multipleksów Cinema City na obszarze całego kraju, będą emitowane spoty reklamowe z informacją na temat numeru dostępowego do usługi 9229 automatyczne serwisy informacyjno-rozrywkowe tp. Akcja jest bezpośrednio związana z promocją płyty Dziecięce ZOO Danuty Rinn.

MNI poinformowało, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, MNI Telecom swoje usługi telefonii komórkowej rozpocznie świadczyć jeszcze w tym roku - na przełomie III i IV kwartału. MNI pod koniec kwietnia zakończyła negocjacje warunków umowy MVNO z Centertelem. MNI, jako wirtualny operator telefonii komórkowej, planuje swoje usługi kierować do konkretnie określonej grupy odbiorców — tych, którzy korzystają z usług premium rate.

Nieprawidłowo działające routery Cisco były przyczyną poważnej awarii w sieci japońskiego operatora NTT. 15. maja prawie 4 tys. urządzeń zawiesiło się na 7 godzin, pozbawiając łączności z siecią miliony użytkowników. Mimo szybko podjętej akcji naprawczej specjalistom Cisco i NTT nie udało się zidentyfikować przyczyny awarii. Do publicznej wiadomości nie podano także konkretnych modeli routerów Cisco, które feralnego dnia odmówiły pracy (kłopoty z odzyskaniem tabel routingu).
Polki awansowały w strukturach firmy Avaya, która dostarcza rozwiązania telekomunikacyjne oparte o platformę inteligentną. Paulina Kółkowska będzie odpowiedzialna za działania marketingowe w regionie CEE (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry), a Małgorzata Snarska została szefem Public Relations w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Google uruchomiło wersję testową narzędzia Google Translate, czyli strony tłumaczącej strony z jednego języka na inny. Według zapewnień przedstawicieli firmy, trwają prace nad implementacją wszystkich języków na świecie, choć twórcy zdają sobie sprawę z tego, że wynik nigdy nie będzie idealny.

SkyEurope uruchamia nową usługę dla pasażerów z Krakowa - możliwość odprawy pasażerskiej przez Internet - dzięki czemu pasażerowie mogą przejść ją nie wychodząc z domu, 48 godzin przed odlotem, jeżeli mają ze sobą tylko bagaż podręczny. Odprawa przez Internet jest bezpłatna, a podróżny musi jedynie wprowadzić numer rezerwacji oraz adres e-mail. Po wypełnieniu formularza pasażer otrzymuje kartę wstępu na pokład, którą należy wydrukować. Na lotnisku pasażer może przejść bezpośrednio do kontroli paszportowej.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2007-05-27 02:01:12  host: w3cache.tsi.tychy.pl

  Przecież Google Translate działa już od dłuższego czasu, ostatnio dodano jedynie opcję tłumaczenia wyników wyszukiwania...

 • 0

  2.  2007-05-27 14:33:52

  Też mi się tak wydawało, kiedyś spotkałem się z tym info na innym forum.

 • 0

  3.  2007-05-28 12:19:22

  jezyk PL nie predko sie tam pojawi ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet