Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 26. kwietnia

Skrót wydarzeń - 26. kwietnia

WitekT 26 Kwietnia 2007 20:58

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. kwietnia 2007 roku.

Telekomunikacja Polska zawiodła inwestorów wynikami z I kwartału. Reakcją był wczorajszy spadek o 4,9% cen akcji grupy na GPW, a dziś o kolejny 1%. Zarówno zyski jak i przychody z pierwszego kwartału są niższe od zapowiedzianych, a według analityków II kwartał ma być jeszcze gorszy. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

7,8 mln SMS-ów przesłano we francuskiej sieci Orange w trakcie niedzielnego wieczoru wyborczego we Francji. Szczyt przypadł na chwilę po zamknięciu lokali wyborczych, kiedy w ciągu każdej sekundy wysłano ponad tysiąc wiadomości, czyli dwa razy więcej niż w tradycyjną niedzielę. Zdaniem francuskich operatorów tego wieczora ruch w sieci wzrósł od 10 do 20% i był największy od czasów finałów mistrzostw świata w piłce nożnej.

Zysk netto Siemensa w I kwartale skoczył o 36% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, do 1,26 mld euro, a obroty o 10%, do 20,626 mld euro. Dobre wyniki były na korzyść prezesa Klausa Kleinfelda. Rada nadzorcza zastanawiała się nad przedłużeniem kontraktu z nim.
Gadu-Gadu w 2006 roku miał 11,12 mln zł przychodów i 3,8 mln zł zysku netto. W 2005 roku było to odpowiednio 8,27 mln zł i 3,18 mln zł. W I kwartale było to już 4,143 mln zł przychodu netto i 1,872 mln zł zysku netto. Oznacza to, że już w I kwartale spółka zrealizowała 94% zysku z całego I półrocza 2006 roku.

Prezes Deutsche Telekom Rene Obermann nie wyklucza, że inwestorzy finansowi mogą próbować przejąć spółkę, jeśli zrealizowane zostaną plany obniżenia jej kosztów i co za tym idzie - wzrostu jej wartości. Zarząd Deutsche Telekom negocjuje obecnie ze związkami warunki zatrudnienia, a także outsourcing 50 tys. miejsc pracy w dziale obsługi klienta.

Nie ma mowy o rezygnacji z budowy europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo, zapewnił Günter Verheugen, komisarz UE ds. przedsiębiorstw i przemysłu. Komisja Europejska dała ośmiu firmom pracującym nad projektem czas do 10. maja na osiągnięcie istotnego postępu w jego realizacji. Galileo ma funkcjonować od 2012 roku.

France Telecom poinformował o wzroście sprzedaży w I kwartale o 1,8% do 12,84 mld euro. To zaskoczenie, bo analitycy prognozowali jej spadek. Drugi europejski telekom poprawił sprzedaż dzięki rosnącym przychodom z telefonii komórkowej na rynkach wschodzących, a także dzięki rosnącemu popytowi na usługi dostępu do Internetu we Francji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet