Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 26. kwietnia

Skrót wydarzeń - 26. kwietnia

WitekT 26 Kwietnia 2007 20:58

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. kwietnia 2007 roku.
Telekomunikacja Polska zawiodła inwestorów wynikami z I kwartału. Reakcją był wczorajszy spadek o 4,9% cen akcji grupy na GPW, a dziś o kolejny 1%. Zarówno zyski jak i przychody z pierwszego kwartału są niższe od zapowiedzianych, a według analityków II kwartał ma być jeszcze gorszy. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


7,8 mln SMS-ów przesłano we francuskiej sieci Orange w trakcie niedzielnego wieczoru wyborczego we Francji. Szczyt przypadł na chwilę po zamknięciu lokali wyborczych, kiedy w ciągu każdej sekundy wysłano ponad tysiąc wiadomości, czyli dwa razy więcej niż w tradycyjną niedzielę. Zdaniem francuskich operatorów tego wieczora ruch w sieci wzrósł od 10 do 20% i był największy od czasów finałów mistrzostw świata w piłce nożnej.


Zysk netto Siemensa w I kwartale skoczył o 36% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, do 1,26 mld euro, a obroty o 10%, do 20,626 mld euro. Dobre wyniki były na korzyść prezesa Klausa Kleinfelda. Rada nadzorcza zastanawiała się nad przedłużeniem kontraktu z nim.


Gadu-Gadu w 2006 roku miał 11,12 mln zł przychodów i 3,8 mln zł zysku netto. W 2005 roku było to odpowiednio 8,27 mln zł i 3,18 mln zł. W I kwartale było to już 4,143 mln zł przychodu netto i 1,872 mln zł zysku netto. Oznacza to, że już w I kwartale spółka zrealizowała 94% zysku z całego I półrocza 2006 roku.


Prezes Deutsche Telekom Rene Obermann nie wyklucza, że inwestorzy finansowi mogą próbować przejąć spółkę, jeśli zrealizowane zostaną plany obniżenia jej kosztów i co za tym idzie - wzrostu jej wartości. Zarząd Deutsche Telekom negocjuje obecnie ze związkami warunki zatrudnienia, a także outsourcing 50 tys. miejsc pracy w dziale obsługi klienta.


Nie ma mowy o rezygnacji z budowy europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo, zapewnił Günter Verheugen, komisarz UE ds. przedsiębiorstw i przemysłu. Komisja Europejska dała ośmiu firmom pracującym nad projektem czas do 10. maja na osiągnięcie istotnego postępu w jego realizacji. Galileo ma funkcjonować od 2012 roku.


France Telecom poinformował o wzroście sprzedaży w I kwartale o 1,8% do 12,84 mld euro. To zaskoczenie, bo analitycy prognozowali jej spadek. Drugi europejski telekom poprawił sprzedaż dzięki rosnącym przychodom z telefonii komórkowej na rynkach wschodzących, a także dzięki rosnącemu popytowi na usługi dostępu do Internetu we Francji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-26-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet