Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 26. czerwca

Skrót wydarzeń - 26. czerwca

sirmark 26 Czerwca 2007 21:46

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 26. czerwca 2007 roku.

HopIn.pl udostępnił dla abonentów sieci Orange numer 0708 108 206, umożliwiający realizowanie tanich połączeń po Polsce i za granicę w cenie 0,35 zł za minutę. Po wybraniu numeru dostępowego wystarczy wybrać numer docelowy, aby uzyskać połączenie. Nie jest wymagane posiadanie konta w serwisie HopIn.pl, ani jakakolwiek wpłata pieniężna. Za zrealizowane połączenie abonent zostanie obciążony na rachunku Orange. Z usługi tej dotychczas skorzystać można było na linii stacjonarnej.

Centertel został wyróżniony przez Business Centre Club Drugim Diamentem do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Diamentami zostały wyróżnione te firmy, które w okresie od otrzymania Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, utrzymały bądź poprawiły swoją pozycję na rynku. Nagroda przyznawana przez Business Centre Club jest jedną z najważniejszych polskich nagród gospodarczych i nazywana jest polskim Oskarem biznesowym. Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznawane są od 1991 roku firmom, które w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale też etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe.
Telekomunikacja Polska wygrała przetarg na obsługę łączności Straży Granicznej, jako jedyna złożyła też ofertę. Sześcioletni kontrakt wartości 81,5 mln zł powinien zostać podpisany w najbliższych tygodniach Warunki przetargu oprotestowała Netia, twierdząc, że Straż Graniczna ogranicza konkurencję, bo wymaga bardzo szybkiego uruchomienia łączności. SG protest w części oddaliła, w części uznała, modyfikując nieco jego warunki.

Opera oficjalnie potwierdziła, że pracuje nad rozwojem funkcji wideo do mobilnej wersji swojej przeglądarki, choć nie wiadomo, kiedy technologia wejdzie w fazę komercyjną. Autorska technologia ma zastąpić wszechobecną wtyczkę Adobe Flash. Funkcja wideo zaimplementowana w przeglądarce pozwoli używać tekstu, plików wideo i języka javascript, oraz umożliwi odtwarzanie filmów bezpośrednio z sieci. Celem Opery jest zwiększenie funkcjonalności sieciowych przeglądarek mobilnych. Wtyczka Flash zużywa dużą część zasobów procesora i pamięci, co odbija się negatywnie na wydajności takiego rozwiązania.

Hiszpańska policja aresztowała 28-letniego mężczyznę podejrzanego o związek z tworzeniem i dystrybucją wirusa przeznaczonego dla smartfonów z Symbianem. Aresztowanie jest owocem trwającego siedem miesięcy śledztwa. Hiszpańska policja twierdzi, że wirus rozprzestrzeniający się poprzez Bluetooth zainfekował 115 tys. telefonów, a straty liczone są w milionach euro.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~korektor  2007-06-26 21:53:53  host: inet20909nb-1.eranet.pl

  literówka, ostatni akapit "Sumbianem"

 • 0

  2.  2007-06-26 21:55:12

  korektor: fixed, dzięki! :)

 • 0

  3. ~  2007-06-27 10:11:25  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

  "Telekomunikacja Polska wygrała przetarg na obsługę łączności Straży Granicznej, jako jedyna złożyła też ofertę". Ten tekst nadaje się do Pajacyków. Co to za wygrana, skoro nie było konkurentów. Kaczygród normalnie

 • 0

  4. ~  2007-06-27 11:13:03  host: p09-12.opera-mini.net

  Wygrać z samym sobą to się nazywa sukces!

 • 0

  5. ~intermann  2007-06-27 13:05:41  host: public-gprs37037.centertel.pl

  "Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznawane są od 1991 roku firmom, które w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale też etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe." Etyka prowadzenia biznesu - najlepiej oszukują, powiedzmy ze "prawie nie widać" , "troską o sprawy państwowe" - czyżbyśmy fundowali telefony komuś z naszego white house?? ciekawe.... .

 • 0

  6. ~lola  2007-06-27 20:44:22  host: public-gprs19493.centertel.pl

  Gdzieś wyczytałem, że w Nowym Orange GO nie można korzystać z takich numerów dostępowych, jak Hopin oferuje. Prawda li to?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet