Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 25. sierpnia

Skrót wydarzeń - 25. sierpnia

Q! 25 Sierpnia 2010 23:03

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 25. sierpnia.

Do końca 2010 roku na rynek ma trafić nawet 280 mln modułów integrujących w sobie różne technologie łączności. Wśród nich znajdą się moduły radia FM, Bluetooth, WiFi oraz GPS. I chociaż takie połączenie może wpływać na zmniejszenie ich wydajności, to w 2015 roku ich sprzedaż osiągnie poziom 979 mln sztuk. Stanie się tak głównie dlatego, że takie połączenie pozwala zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale również koszt ich implementacji w telefonach.

Nokia poinformowała, że podpisała umowę dotyczącą nabycia firmy Motally. Zajmuje się ona tworzeniem i rozwijaniem mobilnych funkcji integrowanych z aplikacjami i badającymi oraz raportującymi sposoby, w jaki użytkownicy korzystają z aplikacji przeznaczonych na telefony komórkowe. Usługi te mają być dostępne dla takich bibliotek, systemów i środowisk jak Qt, Symbian, Meego oraz Java. Finalizacja transakcji ma nastąpić w III kwartale.
Lubelski Nplay, obsługujący około 15 tys. klientów usług internetowych (głównie łącza ethernetowe) i około 1 tys. użytkowników telefonii stacjonarnej, jesienią chce uruchomić usługi telewizyjne. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł, kolejne 2 mln zł spółka wyda w tym roku na modernizację sieci. Nowe usługi pozwolą na skuteczniejsze konkurowanie z dostawcami telewizji kablowej, którzy oferują promocyjne pakiety 2 - 3 usług.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet