Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 25. sierpnia

Skrót wydarzeń - 25. sierpnia

Q! 25 Sierpnia 2010 23:03

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 25. sierpnia.

Do końca 2010 roku na rynek ma trafić nawet 280 mln modułów integrujących w sobie różne technologie łączności. Wśród nich znajdą się moduły radia FM, Bluetooth, WiFi oraz GPS. I chociaż takie połączenie może wpływać na zmniejszenie ich wydajności, to w 2015 roku ich sprzedaż osiągnie poziom 979 mln sztuk. Stanie się tak głównie dlatego, że takie połączenie pozwala zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale również koszt ich implementacji w telefonach.

Nokia poinformowała, że podpisała umowę dotyczącą nabycia firmy Motally. Zajmuje się ona tworzeniem i rozwijaniem mobilnych funkcji integrowanych z aplikacjami i badającymi oraz raportującymi sposoby, w jaki użytkownicy korzystają z aplikacji przeznaczonych na telefony komórkowe. Usługi te mają być dostępne dla takich bibliotek, systemów i środowisk jak Qt, Symbian, Meego oraz Java. Finalizacja transakcji ma nastąpić w III kwartale.
Lubelski Nplay, obsługujący około 15 tys. klientów usług internetowych (głównie łącza ethernetowe) i około 1 tys. użytkowników telefonii stacjonarnej, jesienią chce uruchomić usługi telewizyjne. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł, kolejne 2 mln zł spółka wyda w tym roku na modernizację sieci. Nowe usługi pozwolą na skuteczniejsze konkurowanie z dostawcami telewizji kablowej, którzy oferują promocyjne pakiety 2 - 3 usług.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet