Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 24. lutego

Skrót wydarzeń - 24. lutego

Q! 24 Lutego 2012 21:54

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 24. lutego.

HaloNet rozpoczął promocję, w której w zamian za przeniesienie obecnego numeru telefonu można z niego korzystać przez rok za darmo oraz otrzymać gratis 50 minut (w cenie 7 gr/min) na połączenia. Dodatkowo każdy co setny uczestnik promocji otrzyma bramkę Cisco SPA2102 za 1 zł, a co piętnasty - bramkę Cisco PAP2T za 1 zł. Promocja trwa od 24. lutego do 31. marca.




Apple wyłączył powiadomienia push dla użytkowników usług iCloud oraz MobileMe w Niemczech. Przyczyną tego jest pozew o naruszenie własności intelektualnych, złożony przez Motorolę w jednym z niemieckich sądów. Według zapewnień Apple, poza brakiem informacji o nowych zdarzeniach, pełna funckjonalność obydwu usług została zachowana.

Po cichu i bez większego rozgłosu Apple przejął firmę Chomp, która jest autorem narzędzia służącego do wyszukiwania aplikacji mobilnych. Założona w listopadzie 2009 roku firma została wyceniona na 50 mln dolarów i tyle zapłacił za nią Apple.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • -2

    1. ~  2012-02-25 07:25:26  host: egy143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://poradnia.pwn.pl/lista.php?kat=1&szukaj=liczebnikach Rzecza ludzka bladzic, rzecza glupca - trwac w bledzie. Wy trwacie, bo od dluzszego czasu wam sie to powtarza.

  • 0

    2.  2012-02-25 08:39:03

    Rzeczą ludzką pisać umyślnie, rzeczą głupca krytykować bez powodu. Umyślnie piszemy daty z kropką, żeby w razie Ctrl-C Ctrl-V któregoś z serwisów wiedzieć czy tekst jest od nas, czy od kogoś innego.

  • 0

    3. ~a_lex  2012-02-25 09:10:41  host: z31-11.opera-mini.net

    Jak dla mnie to tlumaczenie roku, jest taka kategoria w gluchych telefonach?

  • 0

    4. ~omg  2012-02-25 11:44:32  host: z24-09.opera-mini.net

    Ale przynajmniej inne daty zapisują jak ISO przykazało.

  • 1

    5.  2012-02-25 17:33:24

    Stara sztuczka dziennikarska polegająca na umyślnym robieniu błędu i tyle. Ja rozumiem czepić się raz, ale ten temat był tu już tyle razy wałkowany...

  • 0

    6. ~dt  2012-02-25 19:13:31  host: wap.plusgsm.pl

    @1 - chyba jestes nowy na telepolis inaczej bys wiedzial ze to od lat celowy zabieg serwisu...

  • 0

    7.  2012-02-25 19:45:09

    Celowe robienie błędów? Przecież to boli w oczy.

  • 0

    8. ~  2012-02-25 19:54:38  host: z58-09.opera-mini.net

    Jej, ale mi problemy... A bo kropki nie ma.. A bo kropka jest... Spadam na kolację, bo marudów mam dosyć. PS. żo wia czę tkim lnym ziom na tej ecie! Hej.

  • 0

    9.  2012-02-25 21:51:51

    @7 biedaku, gazet też pewnie nie czytasz, bo oczy bolą?

  • 0

    10. ~  2012-02-25 22:34:41  host: z37-03.opera-mini.net

    dobrze jest liczebnik po nim .

  • 0

    11. ~  2012-02-25 22:51:11  host: abzl235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O co wam się rozchodzi, przecież przy liczebnikach porządkowych zapisanych w formie cyfr stawia się po nich kropkę, bo inaczej należałoby to czytać np. "dwadzieścia cztery lutego"

  • 0

    12. ~  2012-02-26 00:07:20  host: z12-01.opera-mini.net

    @11 - w tym przypadku sam kontekst mówi nam jak czytać i stawienie kropki jest błędem.

  • 0

    13. ~a_lex  2012-02-26 10:22:22  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    #9 - to w gazetach robią takie błędy?

  • 0

    14.  2012-02-26 11:09:35

    @13 oczywiście. Jak już wyżej wspomniałem to stara sztuczka dziennikarska.

  • 0

    15. ~a_lex  2012-02-26 11:25:24  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Jakoś mnie ta sztuczka nie powstrzymuje - błąd to błąd, i bez sensu jest robić go rozmyślnie; wpisy w których np. hotelarz rozmyślnie przekręca słowa są dużo lepsze bo przynajmniej robi to z pomysłem. A działa chociaż ta "stara sztuczka dziennikarska"?

  • 0

    16.  2012-02-26 12:20:45

    @15 błąd jest celowy i ma na celu wykrycie kto kopiuje artykuły a kto sam pisze. O ile konkurencja może się tłumaczyć podobnym zbiegiem okoliczności i ujęciem wszystkiego w te same słowa to raczej popełnienia tego samego błędu już nie wytłumaczy.

  • 0

    17.  2012-02-26 18:39:40

    Phi.

  • 0

    18. ~Riko  2012-02-27 16:33:15  host: abpc237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 A nie lepiej po prostu co drugie słowo pisać w artykule na przykład wyraz "fiut"? Będzie i gramatycznie, i zabezpieczone przed CTRL-C.

Dodaj swoją opinię