Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 24. lipca

Skrót wydarzeń - 24. lipca

WitekT 24 Lipca 2009 23:46

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 24. lipca 2009 roku.

Ukończono kładzenie kabla światłowodowego, który umożliwi świadczenie usług telekomunikacyjnych w Afryce na wyższym poziomie - poinformowali w czwartek w Johannesburgu przedstawiciele firm telekomunikacyjnych SEACOM i Cisco Systems. Ukończenie projektu pozwoli na tańszy i łatwiejszy dostęp do szerokopasmowego internetu w krajach afrykańskich, głównie w Tanzanii, Ugandzie i Mozambiku. Światłowód o długości 17 tys. kilometrów pozwala na przesyłanie informacji z prędkością 1,28 Tb/s.

Zysk netto największej amerykańskiej spółki telekomunikacyjnej AT&T wyniósł w II kwartale roku 3,2 mld dolarów i był podobny do prognoz analityków, ale niższy o 600 mln dolarów niż w II kwartale 2008 roku.
Firma Avaya złożyła Nortelowi ofertę przejęcia jednego z jego działów - Nortel Enterprise Solutions. Wartość transakcja wynosi 475 mln dolarów. Transakcja musi uzyskać jeszcze zgodę amerykańskich instytucji związanych z prawem upadłościowym.
Nortel Networks jest w stanie upadłości od stycznia, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~jojo  2009-07-25 06:53:35  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    A o: "To jeszcze nie koniec. Czekaj na więcej..." w MobilKing-u dalej nic nie wiadomo - szkoda.

  • 0

    2.  2009-07-25 21:53:09

    A premier obiecał, że w przyszłym roku nie podniesie podatków. :D:D To jest wydarzenie z 24 lipca!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-233-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet