Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 23. maja

Skrót wydarzeń - 23. maja

WitekT 23 Maja 2007 22:07

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 23. maja 2007 roku.

Orange zaproponował Deutsche Telekom zamianę akcji jego hiszpańskiego dostawcy Internetu, spółki Ya.com, za część holenderskiego Orange. W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, że Vodafone zaproponował kupno Ya.com około 400 mln euro. Holenderski Orange wyceniany jest na około 900 mln euro.

Pod koniec kwietnia w Chinach było 487 mln abonentów telefonii komórkowej. Liczba abonentów telefonii stacjonarnej wynosiła 371 mln. Z danych chińskiego rządu wynika, że liczba abonentów telefonii komórkowej rosła w tym roku co miesiąc średnio o 6 mln, a liczba stacjonarnej o 1 mln.

Novator zwiększył zaangażowanie w Netii do 27,25%. Daje mu to tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Przypomnijmy, że Novator posiada także 54,6% udziałów w P4, a Netia 23,4%.
Amerykański Alltel, właściciel największej w Stanach Zjednoczonych pod względem zasięgu geograficznego sieci telefonii komórkowej zgodził się na przejęcie przez TGP Capital oraz należąca do banku Goldman Sachs spółkę GS Capital Partners. Wartość transakcji oszacowano wstępnie na co najmniej 27,5 mld dolarów. Alltel posiada ponad 12 mln klientów a jego przychody wyniosły w pierwszym kwartale 2,08 mld dolarów.

Telenor nie chce być dalej notowany na amerykańskim rynku Nasdaq. Władze norweskiego telekomu uznały, że wprowadzone ostatnio wymagania, stawiane przez notowanymi w USA spółkami, które były odpowiedzią na aferę Enronu, są zbytnim obciążeniem, zarówno finansowym, jak i regulacyjnym. Po wyjściu z Nasdaq Telenor będzie notowany jedynie na giełdzie w Oslo. 54% udziałów w telekomie ma państwo.

Urzędnicy białoruskiego reżimu chodzą po domach i nakazują mieszkańcom demontaż anten satelitarnych. Jak podaje Dziennik, Aleksander Łukaszenka tym samym rozpoczął kolejny etap walki o utrzymanie władzy. Władze tłumaczą się, że chodzi o ochronę architektury przed brzydotą. Organizacje praw człowieka już przygotowują poradniki co robić, by ocalić swoją antenę.

UKE rozpoczął konsultacje w sprawie proponowanych zmian w dotychczas podpisanych umowach na bitstream access z operatorami alternatywnymi. Zmiany mają na celu umożliwienie świadczenia tych usług na łączach, na których abonent korzysta z abonamentu WLR bądź pętla jest uwolniona i TP nie świadczy na nim żadnych usług (tzw. łącze nieaktywne).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~ukenamuniu  2007-05-23 22:14:18  host: nat-go2.aster.pl

  Konsultacje zmian umów: TP powinna zacząć świadczyć BSA "abonentom" WLR Tele2.

 • 0

  2. ~PLANET  2007-05-24 03:48:02  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

  Bialorus ;OMG

 • 0

  3.  2007-05-24 08:10:27

  "Orange zaproponował Deutsche Telekom zamianę akcji jego hiszpańskiego dostawcy Internetu, spółki Ya.com, za część holenderskiego Orange." znaczy się D-T miałby pozbyć się akcji Orange, w zamian za akcje Ya.com?

 • 0

  4.  2007-05-24 11:57:12

  Na Białorusi to chyba ma związek ze startem satelitarnej telewizji TVP Białoruś. Może niech maszty ustawią wzdłuż granicy tak jak było to z radiem Wolna Europa?

 • 0

  5. ~PLANET  2007-05-25 08:28:59  host: public-gprs43745.centertel.pl

  Chyba TV Bialorus, a nie TVP :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet