Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 22. sierpnia

Skrót wydarzeń - 22. sierpnia

WitekT 22 Sierpnia 2007 22:47

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 22. sierpnia 2007 roku.

Sieć telewizji kablowej Aster, w materiałach informacyjnych rozsyłanych do klientów pisze, że planuje w I kwartale przyszłego roku wystartować z usługami MVNO. Na razie nie wiadomo przy współpracy z którym operatorem będą świadczone te usługi.

Od kilku dni w mPROFIL-u mBank mobile pojawiła się historia doładowań konta - z dokładnymi datami i kwotami, także dokonanymi w ramach programu lojalnościowego Darmowe doładowania.

Sąd ogłosił upadłość Elektrimu z możliwością układu. Przed Temidą trudne zadanie ustalenia zasadności roszczeń wierzycieli i wyceny majątku spółki. Sąd ustanowił zarząd własny Elektrimu nad całością majątku. Z takiego obrotu sprawy zadowolone są władze Elektrimu, bo ich zdaniem pozwoli to spokojnie spółce prowadzić swoją działalność, torpedowaną teraz przez zarzuty o bezprawność decyzji.
Sami Swoi przygotował dla swoich użytkowników Krzyżówkę. Jest ona dostępna na ulotkach ofertowych w punktach sprzedaży Plusa oraz w formie interaktywnej krzyżówki na www.samiswoi.pl. Codziennie nagradzane jest pierwszych 10 osób, które rozwiążą krzyżówkę i wyślą prawidłowe rozwiązanie SMS-em po godz. 18.00 na numer 71234 (koszt 1,22 zł). Do wygrania jest w sumie 560 zasileń o wartości 10 zł każde. Konkurs trwa do 7 października.

Onet zakończył fazę testową swojego serwisu OnetLajt, przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Obecnie serwis oferuje dostęp do 14 serwisów tematycznych - wśród nich: Wiadomości, Sport, Poczta, Sympatia, Słowniki, Szukaj, Horoskopy, Foto, Blog, Pogoda i Czytelnia, oraz dostępne w sieci Play: Sexy, Ściąga i Lokalizator. Obecnie w ramach akcji promocyjnej uruchomiony został internetowy Konfigurator, dzięki któremu w prosty sposób - w trzech krokach - można ustawić OnetLajt jako stronę startową w swojej komórce.

Jak podał Computerworld ATM za 16,5 mln euro przejął 22% akcji holenderskiego operatora telekomunikacyjnego Linx Telecommunications. ATM zamierza realizować strategię tworzenia regionalnego operatora telekomunikacyjnego specjalizującego się w hurtowej transmisji danych. Linx Telecommunications posiada własną sieć SDH/DWDM i świadczy usługi transmisji danych oraz kolokacji, w krajach nadbałtyckich

Ukazała się nowa wersja komunikatora Gadu-Gadu 1.1 na telefony komórkowe z Javą. W mobilnym GG wprowadzono nowe możliwości:
status początkowy i "tylko dla znajomych"
grupy kontaktów (przełączanie grup klawiszem 3)
blokowanie kontaktów
automatyczny import kontaktów przy pierwszym połączeniu
Poprawiono w stosunku do dotychczasowej wersji:
import kontaktów z serwera
łączenie się aplikacji na niektórych telefonach
uruchamianie na telefonach firmy Sagem
szybkie przeskakiwanie po kontaktach (klawiszami 2 i 8 oraz 4 i 6).
Aplikacje można również pobrać ze strony mobilne.gadu-gadu.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2007-08-22 23:21:58  host: chello089078016206.chello.pl

  bardzo solidna porcja skondensowanych newsów:)

 • 0

  2. ~oommen  2007-08-23 00:13:02  host: 87-205-160-148.adsl.inetia.pl

  albo jestem ślepy i nie widzę, albo na telepolis nie ma jeszcze wiadomości o europejskich sieciach, w których będzie sprzedawany iphone...

 • 0

  3.  2007-08-23 01:45:40

  @2 - mówisz i masz :)

 • 0

  4. ~Bosman  2007-08-23 07:14:30  host: bwx131.internetdsl.tpnet.pl

  20 sierpnia rusza nowa promocja "Abonament za 15 zł" przygotowana przez EXATEL S.A. również dla Abonentów NOM. Przez pół roku abonament miesięczny będzie wynosił tylko 15 zł netto.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-150-98.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet