Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 22. grudnia

Skrót wydarzeń - 22. grudnia

WitekT 22 Grudnia 2006 23:58

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 22. grudnia 2006 roku.

Vodafone Group potwierdził, że rozważa kupno Hutchison Essar, czwartego indyjskiego operatora komórkowego. Według mediów, transakcja może mieć wartość ok. 13,5 mld USD.

Qualcomm obniżył prognozę wyników w I kwartale. Amerykański producent chipów i technologii komórkowych tłumaczy to wysokimi kosztami sądowymi i opóźnieniem płatności przez niektórych klientów. Spółka uwikłana jest w spór dotyczący praw patentowych m.in. z Nokią i Broadcom. Szacowany zysk na akcję w kwartale kończącym się 31 grudnia wyniesie 41-42 centów. Wcześniej zapowiadała, że sięgnie on 42-44 centów
Samsung zaprezentował nowy sensor CMOS o wielkości 1/4 cala i rozdzielczości 3 milionów pikseli. Urządzenie, które przeznaczone jest na rynek telefonów komórkowych ma się przyczynić do zmniejszenia ich wielkości. Nowy sensor, który dysponuje pikselami o rozmiarze 1,75 mikrometra pozwoli na zredukowanie wielkości modułów aparatów cyfrowych o około 30% w porównaniu do obecnie stosowanych rozwiązań, które przy tej samej rozdzielczości mierzą 1/3 cala (piksele o wielkości 2,25 mikrometra).

Ericsson kupi spółkę Redback Networks. Transakcję wyceniono na 2,1 mld dolarów. Redback Networks jest jednym z większych dostawców specjalizowanych routerów, obsługujących ruch na brzegach sieci operatorskich. Dzięki zaawansowanym właściwościom mogą one zarządzać ruchem pakietów zawierających dane, głos (VoIP) czy duże strumienie przekazów audio-wideo. Oferują także wsparcie dla aplikacji mobilnych, co w przypadku rosnącej oferty ze strony operatorów telekomunikacyjnych znacznie wzbogaca ich funkcjonalność. Redback ma działać jako pododdział Ericssona, z jednoczesnym zachowaniem dotychczasowej struktury zarządu spółki

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~sympatyczny  2006-12-24 01:29:51  host: chello081018196007.chello.pl

    co to jest ruch na brzegach sieci? jak mierzy sie rozmiary piksela?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-150-98.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet