Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 21. listopada

Skrót wydarzeń - 21. listopada

sirmark 21 Listopada 2007 23:35

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 21. listopada 2007 roku.

Według The Times ponad połowa użytkowników posiadających komputery wyposażone w karty bezprzewodowe skorzystała z nielegalnego dostępu do Internetu. "Podpinanie" się pod sieci WiFi jest dość pospolitym zjawiskiem, choć w Wielkiej Brytanii tylko 11 przypadków zakończyło się aresztowaniem.Dane statystyczne przedstawiła firma Sophos, którazaprezentowała wyniki swojej ankiety. W sondażu wzięło udział 560 osób, spośród których 54% odpowiedziało, że korzystali nielegalnie z niezabezpieczonych sieci WiFi przynajmniej raz.

Po 35 latach pracy dla Siemensa, a później BenQ Siemens, z firmą i stanowiskiem szefa polskiego oddziału BenQ Mobile pożegnał się Dietmar Lerch.
Każdy kibic i sympatyk polskiej piłki może na stronie www.wirtualnystadion.pl przekazać zawodnikom reprezentacji gratulacje i podziękować za niezapomniane emocje, jakich nam dostarczyli. Akcja zbierania wpisów do specjalnego albumu gratulacyjnego potrwa do 26. listopada.

CenterNET, piąty operator komórkowy w Polsce, zaprosił osiem firm do przetargu na obsługę strategii komunikacji marki. Są to zarówno agencje reklamowe, jak i firmy konsultingowe. Po wyborze firmy odpowiedzialnej za strategię operator przystąpi do przetargu na nazwę i przygotowanie identyfikacji wizualnej marki dla usług abonamentowych (dla prepaid wybrano już Extreme Mobile, skierowaną do młodych ludzi). Operator planuje rozpocząć świadczenie usług telekomunikacyjnych w połowie 2008 roku i pozyskać 2,5 mln klientów w ciągu pięciu lat.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2007-11-21 23:42:55

  Nie dopisalista Wirtualny Stadion _TP_. Juz ja tam nie ide, pierdykam :>

 • 0

  2.  2007-11-22 06:42:45

  Co znaczy nielegalnie z niezabezpieczonej sieci? Może jest celowo niezabezpieczona jak np. moja? Zabezpieczona to rozumiem, ale jak jest niezabezpieczona to co? Mam napisać list polecony do właściciela za dowodem doręczenia z pytaniem czy mogę?

 • 0

  3. ~dd  2007-11-22 08:18:01  host: hnf74.internetdsl.tpnet.pl

  do piotrM: jak ktoś nie zamknie samochodu to możesz nim sobie pojeździć bez pytania? ;P

 • 0

  4. ~Salou  2007-11-22 08:26:15  host: dq100.internetdsl.tpnet.pl

  Porównanie z samochodem jest nietrafione (bo jednak należy otworzyć drzwi i naruszyć pewien obszar). Bardziej odpowiednie to: jeśli przechodzisz przez czyjąś nieogrodzoną działkę, to właściciel nie może się skarżyć jeśli nic nie zniszczysz. Tak samo jeśli połączysz się z publiczną czyli niezabezpieczoną (a nie "słabo zabezpieczoną" - bo to jak przeskoczenie niskiego ogrodzenia) siecią WiFi.

 • 0

  5. ~Salou  2007-11-22 08:27:29  host: dq100.internetdsl.tpnet.pl

  PS. A czym w takim razie odróżnić ogólnodostępną sieć publiczną od niezabezpieczonej sieci prywatnej ? Zarówno do jednej jak i drugiej podpinamy się w ten sam sposób i tak samo z nich korzystamy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet