Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 21. listopada

Skrót wydarzeń - 21. listopada

sirmark 21 Listopada 2007 23:35

0 0
Przedstawiamy skrót wydarzeń z 21. listopada 2007 roku.Według The Times ponad połowa użytkowników posiadających komputery wyposażone w karty bezprzewodowe skorzystała z nielegalnego dostępu do Internetu. "Podpinanie" się pod sieci WiFi jest dość pospolitym zjawiskiem, choć w Wielkiej Brytanii tylko 11 przypadków zakończyło się aresztowaniem.Dane statystyczne przedstawiła firma Sophos, którazaprezentowała wyniki swojej ankiety. W sondażu wzięło udział 560 osób, spośród których 54% odpowiedziało, że korzystali nielegalnie z niezabezpieczonych sieci WiFi przynajmniej raz.

Po 35 latach pracy dla Siemensa, a później BenQ Siemens, z firmą i stanowiskiem szefa polskiego oddziału BenQ Mobile pożegnał się Dietmar Lerch.

Każdy kibic i sympatyk polskiej piłki może na stronie www.wirtualnystadion.pl przekazać zawodnikom reprezentacji gratulacje i podziękować za niezapomniane emocje, jakich nam dostarczyli. Akcja zbierania wpisów do specjalnego albumu gratulacyjnego potrwa do 26. listopada.

CenterNET, piąty operator komórkowy w Polsce, zaprosił osiem firm do przetargu na obsługę strategii komunikacji marki. Są to zarówno agencje reklamowe, jak i firmy konsultingowe. Po wyborze firmy odpowiedzialnej za strategię operator przystąpi do przetargu na nazwę i przygotowanie identyfikacji wizualnej marki dla usług abonamentowych (dla prepaid wybrano już Extreme Mobile, skierowaną do młodych ludzi). Operator planuje rozpocząć świadczenie usług telekomunikacyjnych w połowie 2008 roku i pozyskać 2,5 mln klientów w ciągu pięciu lat.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2007-11-21 23:42:55

  Nie dopisalista Wirtualny Stadion _TP_. Juz ja tam nie ide, pierdykam :>

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2007-11-22 06:42:45

  Co znaczy nielegalnie z niezabezpieczonej sieci? Może jest celowo niezabezpieczona jak np. moja? Zabezpieczona to rozumiem, ale jak jest niezabezpieczona to co? Mam napisać list polecony do właściciela za dowodem doręczenia z pytaniem czy mogę?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~dd  2007-11-22 08:18:01  host: hnf74.internetdsl.tpnet.pl

  do piotrM: jak ktoś nie zamknie samochodu to możesz nim sobie pojeździć bez pytania? ;P

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~Salou  2007-11-22 08:26:15  host: dq100.internetdsl.tpnet.pl

  Porównanie z samochodem jest nietrafione (bo jednak należy otworzyć drzwi i naruszyć pewien obszar). Bardziej odpowiednie to: jeśli przechodzisz przez czyjąś nieogrodzoną działkę, to właściciel nie może się skarżyć jeśli nic nie zniszczysz. Tak samo jeśli połączysz się z publiczną czyli niezabezpieczoną (a nie "słabo zabezpieczoną" - bo to jak przeskoczenie niskiego ogrodzenia) siecią WiFi.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~Salou  2007-11-22 08:27:29  host: dq100.internetdsl.tpnet.pl

  PS. A czym w takim razie odróżnić ogólnodostępną sieć publiczną od niezabezpieczonej sieci prywatnej ? Zarówno do jednej jak i drugiej podpinamy się w ten sam sposób i tak samo z nich korzystamy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-229-220.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet