Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 21. lipca

Skrót wydarzeń - 21. lipca

LuiN 21 Lipca 2009 23:55

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 21. lipca 2009 roku.

6. sierpnia Netia opublikuje sprawozdania finansowe za I półrocze i II kwartał 2009 roku (przed otwarciem sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie). W tym samym dniu o godzinie 10:00 odbędzie się telekonferencja z udziałem Zarządu na temat wyników.

Do skutku doszła umowa między Gigaset Communications i Sagem Communications, na mocy krtórej sprzedany został dział Gigaset Communications zajmujący się sieciowymi produktami szerokopasmowymi. Sagem Communications jest spółką zależną od Gores Group, a Gigaset Communications wchodzi w skład holdingu ARQUES Industries AG.
Nokia i Accenture podpisały umowę, na mocy której Accenture przejmie dział Nokia's Symbian Professional Services, odpowiedzialny za obsługę producentów telefonów i chipów do nich oraz operatorów komórkowych. Umowa zakłada transfer 165 pracowników do Accenture i zostanie zrealizowana do końca III kwartału tego roku.

Właściciele telefonów z systemem operacyjnym Symbian narażeni są na kolejne zagrożenie - jest nim wirus Sexy Space, który rozprzestrzenia się przy pomocy SMS-ów. Wirus rozsyła do wszystkich naszych znajomych wiadomość zachęcającą do pobrania aplikacji. Poza tym szkodliwy kod powoduje przesyłanie danych nt. telefonu do autora wirusa w Chinach. Nokia zablokowała już certyfikat przyznany aplikacji, wystarczy więc upewnić się czy nasz telefon aktualizuje dane o certyfikatach, by móc czuć się bezpiecznym. O tym jak to zrobić przeczytać można na angielskojęzycznej witrynie F-Secure.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2009-07-21 23:59:21

    Skrót z 22 lipca: KDT :D

  • 0

    2. ~Opel KDT  2009-07-22 07:31:48  host: aamb212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no właśnie, KDT brakuje w tym info :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet