Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 19. sierpnia

Skrót wydarzeń - 19. sierpnia

Q! 19 Sierpnia 2010 23:31

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 19 sierpnia 2010 roku.

Do 2015 roku bankowość mobilna wygeneruje ruch SMS-owy na poziomie 90 mld wiadomości rocznie. Oznacza to, że każdy użytkownik tego typu bankowości będzie otrzymywać średnio jedną wiadomość co dwa dni - wynika z prognoz przedstawionych przez Juniper Research. Skorzystanie z wiadomości tekstowych będzie korzystne dla obydwu stron: klienci zostaną szybciej obsłużeni, natomiast bank znacznie zredukuje koszty ich obsługi - uważają analitycy.

Do 2014 roku liczba wykorzystywanych urządzeń z modułami WiFi osiągnie poziom 2,6 mld sztuk. Sam ich rynek będzie wart natomiast 250 mld dolarów - uważa Strategy Analitics. Do tego czasu moduły WiFi mają być montowane praktycznie w każdym urządzeniu, które ma lub potrzebuje dostępu do sieci. Wyznacznikiem tego będą potrzeby klientów, którzy nawet w przypadku dostępu do sieci 3G preferują dostęp poprzez technologię WiFi.




Z dniem 18 sierpnia Plus zakończył promocję "Pakiety Największe", w ramach której kupić można było pakiet 1500 (lub 2000) minut na połączenia do sieci Plus.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2010-08-19 23:35:02

    No to pięknie, nie spodziewałem się że Plus ich nie przedłuży. Ciekaw jestem co zaproponują w ich miejsce.

  • 0

    2. ~  2010-08-20 01:48:09  host: t20-11.opera-mini.net

    On to plus zaszalał. Krótka promocja.

  • 0

    3.  2010-08-20 07:30:01

    Simplus bez tego pakietu jest tak cienki jak moja wizytówka. ;)

  • 0

    4.  2010-08-20 08:09:25

    To Plus pojechał po bandzie.

  • 0

    5. ~plus forever:)))  2010-08-20 08:34:04  host: tor-exit-proxy7-readme.formlessnetworking.net

    To chyba gol samobójczy ze strony plusa, a pozniej beda sie dziwili ze w 3 kwartale odejdzie np 200 tys prepaidowców. No chyba ze zamierzaja wprowadzic cos lepszego, tak jak np play zrezygnowal z darmowego numeru na rzecz stanu darmowego, choc w to za bardzo nie wierze, plus od dłuzszego juz czasu nie potrafi niczym pozytywnym zaskoczyc.

  • 0

    6. ~  2010-08-20 09:22:03  host: t18-03.opera-mini.net

    Moze bedzie jakas rewolucja w simplusie? 29gr bez profili. 1000 minut do Plusa na 30dni za 10zl. I jakas obnizka pakietow danych, mysle ze np 100MB za 5zl bylaby optymala;-) Pora zejsc na ziemie. Pewnie bedzie nowy profil i wykluczajace sie pakiety... /To ja- Taczian;-)

  • 0

    7. ~  2010-08-20 09:42:05  host: 212-106-18-167.adsl.inetia.pl

    Plus chyba szykuje się do ofensywy w prepaidzie. Zbyt duży ubytek maja w prepaidzie żeby jeszcze bardziej psuć ofertę. Tylko tak można tłumaczyć tą decyzję chyba, że chcą olać prepaida całkiem?

  • 1

    8.  2010-08-20 09:48:55

    @6: Jeszcze jak byłem w Simplusie, wkurzało mnie że profili dwóch na raz włączyć nie mogłem. Gdy włączyłem Bliski Numer już nie mogłem wł. Profilu 29gr do wszystkich. A jak wł. ten profil 29gr to znów Bliski Numer wł. nie mogłem. Dodam że w Simplusie minuta podstawowa to koszt 58 gr. czyli drugie tyle.

  • 0

    9.  2010-08-20 09:51:01

    Kiedyś Plus był fajną siecią jak przeszłam do nich z Orange to byłam bardzo zadowolona... a teraz z Mixtury 30 w Play mam więcej niż u nich z Mixa 50.

  • 1

    10.  2010-08-20 12:54:45

    @8 Właśnie dlatego od paru miesięcy siedzę w taryfie pokontraktowej MixPlusIV. Za dużo kombinacji w simplusie. Do dzwonienia i tak używam Fresha. Simplus był dobrą ofertą za czasów Team7;)Przerobiłem chyba wszystkie taryfy jakie były od 2001 roku;) Multi, Mono itd. Stawka 58gr to aktualnie nieporozumienie. Pozdrawiam!

  • 0

    11.  2010-08-22 22:58:47

    Dlaczego zakończenie oferty pakietów minutowych w Plusie nie doczekało się osobnego news'a? Szukam i znaleźć nie mogę. To już lepiej by było, gdyby podnieśli cenę pakietu np. do 15zł. Mam nadzieję, że inni nie pójdą w ślady Plusa. Na razie TT przedłużył swoją promocję, ale w cenie 9zł. Jeśli o mnie chodzi, wolę kolejną podwyżkę, niż wycofanie oferty.

Dodaj swoją opinię