Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 19. marca

Skrót wydarzeń - 19. marca

WitekT 19 Marca 2007 22:12

0 0
Przedstawiamy skrót wydarzeń z 19. marca 2007 roku.Włochy zakazały dzieciom chodzącym do szkoły korzystania podczas lekcji z telefonów komórkowych. Ma to zapobiec przerywaniu lekcji przez dzwoniące komórki albo przez dzieci bawiące się kamerą wideo wbudowaną w aparat. Niesforny uczeń może zostać pozbawiony telefonu, a nawet być niedopuszczonym do końcowych egzaminów. Podobne regulacje będą obowiązywały od września w polskich szkołach.

Citibank podpisał umowę z Polkomtelem w sprawie wspólnego wydawania kart kredytowych. Operator ten, jako ostatni z wielkiej trójki, zaoferuje kartę bankową. Oprócz standardowych funkcji karty kredytowej, będzie ona również elementem programu lojalnościowego dla abonentów Plusa. Nie wyklucza się podobnego modelu jak w sieci Mobile mBanku - minuty za korzystanie z karty. Karta ma być dostępna do końca bieżącego roku.

Przedstawiciele Vodafone po raz kolejny od kwietnia 2006 roku publicznie wyrazili chęć zakupu 26% akcji niemieckiego operatora stacjonarnego Arcor, których jeszcze nie posiada. 18% należy do Deutsche Bahn, a 8% do Deutsche Bank. Firma ma 1,5 mln abonentów korzystających z usług głosowych i 1,8 mln usług szerokopasmowych.

iSuppli podaje, że rynek płatnych treści komórkowych ma w ciągu przyszłych kilku lat zwiększyć wartość z nieco ponad 16,3 mld dolarów (notowanych w minionym roku) do ponad 35,3 mld dolarów (w roku 2011).

Mediolański sąd wydał wyrok zakazujący przez pół roku wstęp do domu mężczyźnie, który przez uzależnienie od Internetu i gier komputerowych zaniedbywał rodzinę. To pierwszy taki przypadek we Włoszech.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2007-03-19 22:34:27

  "Mediolański sąd wydał wyrok zakazujący przez pół roku wstęp do domu mężczyźnie, który przez uzależnienie od Internetu i gier komputerowych zaniedbywał rodzinę. To pierwszy taki przypadek we Włoszech." Pewnie nie miał czasu na zaspokojenie żony

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~noname  2007-03-19 22:37:36  host: efb254.neoplus.adsl.tpnet.pl

  O uzależnieniu od rodziny to już nikt nie wspomni i nie wyda stosownego wyroku w tej sprawie. Separacja od rodziny też by się czasem i na jakiś czas przydała bo "rodzinka" mocno uzależnia :(

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~  2007-03-20 00:58:47  host: 87-205-46-246.adsl.inetia.pl

  Niewątpliwie sąd pomógł rozdupcyć małżeństwo. Za pół roku kobieta znajdzie innego a dzieci zapomną o nim.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~leoś  2007-03-20 11:26:25  host: 212.160.172.70

  dzieci to już pewnie o tatusiu nawet nie wiedzą że istnieje skoro się kolo uzaleznił od Neta ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-240-162.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet