Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 19. lutego

Skrót wydarzeń - 19. lutego

WitekT 19 Lutego 2007 21:40

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 19. lutego 2007 roku.

Szef działu telefonów komórkowych Motoroli - Ron Garriques - odszedł do Della. Jego rezygnacja z obowiązków w amerykańskim telekomie jest natychmiastowa, a jego dotychczasowe obowiązki podzielą między sobą do czasu znalezienia następcy dwaj wiceprezesi. Garriques, przed Motorolą, pracował m.in. w AT&T Network Systems, Lucent Technologies i Philips Consumer Communications.
Turcja zamierza przydzielić cztery licencje 3G w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Minimalna cena została ustalona, w zależności od licencji, na poziomie od 140 mln do 252 mln euro. W Turcji działa trzech operatorów GSM - Turkcell, Vodafone-Telsim oraz Avea.

Wilhelm Schelsky, szef niewielkiego związku zawodowego działającego w Siemensie, jest kolejnym zatrzymanym w śledztwie dotyczącym korupcji w tej firmie. Śledczy zarzucają mu unikanie płacenia podatków. Schelsky pracował także jako konsultant biznesowy, za co miał otrzymywać wysokie wynagrodzenia. Przedstawiciele Siemensa podkreślają, że kontrakt został zerwany w grudniu, ponieważ nie udało się wyjaśnić audytorom, na czym miały polegać świadczone przez szefa związku usługi. Szerzej o aferze korupcyjnej w koncernie pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2007-02-19 21:42:26

    wyjdzie na to że w Turcji będą mieć nie dość że Vodafone (GSM/UMTS) to jeszcze Hutchinson'a UMTS :/ a u nas dalej bida z nędzą...

  • 0

    2. ~j  2007-02-20 07:45:41  host: 217.116.110.187

    ale Witucki zaczyna robić porządki i poprawiać wizerunek TP i Orange Szef TP SA wykręci niezły numer (PAP, pr/20.02.2007, godz. 06:20) Za dwa tygodnie prezes telekomu zaprezentuje swoją wizję rozwoju oferty spółki. Za nią pójdą kadrowe zmiany. Radykalne - zapowiada "Puls Biznesu". R E K L A M A czytaj dalej 100 dni spokoju, bez poważnych decyzji kadrowych i biznesowych, które zapowiadał w listopadzie nowy szef Telekomunikacji Polskiej (TP) właśnie minęło. Maciej Witucki za kilkanaście dni przedstawi pracownikom grupy TP pierwsze decyzje o zmianach struktury, rozwoju oferty i kadrowych przetasowaniach. TP i Centertel mają szybciej budować spójną i kompletną ofertę. Grupa chce koordynować działania marketingu i sprzedaży z jednego miejsca. Dlatego zaprezentuje wkrótce nową strukturę i odświeży ofertę usług. Maciej Witucki stawia na usługi mobilne i dostęp szerokopasmowy. Te pierwsze mają na celu utrzymanie wskaźników finansowych na dotychczasowym poziomie, drugie Ś zapewnienie wzrostów w przyszłości. Operator chce więcej inwestować w rozwój telefonii internetowej (VoIP) i usługi konwergentne. Powoli rozwijana będzie oferta telewizji interaktywnej (Videostrada TP) i internetowej wypożyczalni wideo. Obie usługi sprzedają się dziś równie fatalnie. Jak czytamy w dzienniku, Maciej Witucki w pierwszych dniach marca ogłosi też zmiany kadrowe na kluczowych stanowiskach w Grupie TP. Dotkną one zarówno samą TP, jak i Centertela.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet