Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 19. kwietnia

Skrót wydarzeń - 19. kwietnia

WitekT 20 Kwietnia 2007 01:03

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 19. kwietnia 2007 roku.

Gadu-Gadu wprowadziło w nowej wersji programu usługę polegającą na zastąpieniu sygnału oczekiwania na połączenie wybranym przez użytkownika utworem muzycznym (usługa nazywa się Fajny Sygnał).

Przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie działa całodobowy i darmowy punkt dostępu do Internetu. Infokiosk pozwala na sprawdzenie poczty elektronicznej, aktualnego rozkładu jazdy, oglądanie stron www oraz zrobienie pamiątkowego zdjęcie na tle olsztyńskiego Starego Miasta, które później można wysłać na adres e-mail.
Węgierski rząd wycofa instytucję "złotej akcji" w ważnych dla państwa przedsiębiorstwach, która pozwala na zgłaszanie weta do decyzji władz czy delegowanie członka zarządu. Decyzja będzie dotyczyć m.in. Magyar Telekom, którego inwestorem strategicznym jest Deutsche Telekom.

Po wycofaniu się Telekom Austria, nikt nie jest już zainteresowany zakupem akcji dawnego greckiego monopolisty na rynku stacjonarnym - OTE. Powodem zakończenia rozmów była odmowna decyzja rządu dotycząca wpływu przyszłego inwestora na zarząd. Grecki rząd chciał sprzedać do 20% spośród 38,7% posiadanych udziałów. W tej sytuacji prawdopodobnie sprzeda je na giełdzie.

Telefonica sprzedała spółkę O2 Airwave, która była operatorem cyfrowej sieci bezprzewodowej dla służb ratunkowych w Wielkiej Brytanii. Transakcja opiewa na kwotę 4 mld dolarów, a kupującym jest Guardian Digital Communications.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2007-04-20 01:31:06  host: acmh122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziś nic ciekawego, to trza iść spać. Jutro(czyli w sumie już dziś) też jest dzień.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet