Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 19. grudnia

Skrót wydarzeń - 19. grudnia

WitekT 19 Grudnia 2006 23:57

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 19. grudnia 2006 roku.

Japoński koncern Matsushita, szerzej znany dzięki marce Panasonic, ogłosił, iż opracował baterie litowo-jonowe, które nie będą się przegrzewać nawet w przypadku wystąpienia zwarcia. Według przedstawicieli koncernu to krok milowy, zwłaszcza, jeżeli wziąć pod uwagę ostatnie wypadki z samozapalajacymi się bateriami Sony czy przegrzewającymi się akumulatorami Sanyo. Ich unikalność spowodowana ma być dodatkowym materiałem izolującym, który zapobiegać będzie przegrzaniu się w wyniku zwarcia. Firma twierdzi, że linie produkcyjne są gotowe do masowej produkcji.

Jeden z badaczy pracujących w University of Minnesota zapowiada, że w ciągu kilku najbliższych tygodni otworzy witrynę, która będzie śledzić pakiety przesyłane na całym świecie przez Internet. Witryna ma mierzyć ruch generowany głównie w rdzeniu sieci Internet, a nie na jego obrzeżach. Zintegruje ona ponad 100 internetowych węzłów rozsianych po całym świecie (akademickich oraz komercyjnych), które będą zbierać dane o pakietach przesyłanych przez Internet. Ma ona dostarczy danych, które pozwolą lepiej planować rozwój Internetu. Badania przeprowadzone przez naukowca wydają się wskazywać, że ruch internetowy ulega obecnie podwojeniu co 18 do 20 miesięcy. Jeszcze kilka lat temu ruch w sieci Internet podwajał się co 12 miesięcy.
Japoński operator telekomunikacyjny IPMobile będzie testował w Tokio nową mobilną technologię przesyłania danych, opartą na znanej koncepcji TD-CDMA (wielodostęp kodowy z podziałem czasu). Specjaliści IPMobile twierdzą, że uzyskają przepustowość kanału rzędu 42,2 Mb/s. Jeśli testy zakończą się sukcesem, to operator będzie chciał uruchomić komercyjne usługi na terenie Tokio już w przyszłym roku. Priorytetem nowej technologii mobilnej ma być przesyłanie danych (nie głosu). Nawet, jeśli próby zakończą się sukcesem, to w komercyjnej wersji maksymalne, teoretyczne przepływności przypadające na jednego użytkownika wyniosą 11 Mb/s. Główną przesłanką ku przeprowadzeniu testów ma być, według operatora, sprawdzenie, czy możliwe jest osiągnięcie przepustowości kanału sięgającej 42,2 Mb/s. Specjaliści twierdzą, że jest to możliwe, dzięki zastosowaniu zaawansowanej wersji technologii TD-CDMA, nazwanej E-R7 (Evolved Release 7). Próby obejmą analizę drogi sygnałów radiowych, określanie rzeczywistych prędkości przesyłania danych, przesyłanie obrazów audiowizualnych (również streaming) i telewizji w formacie HDTV.

Około 25 mln Rosjan, czyli 17% mieszkańców kraju, posługuje się Internetem. Liczba użytkowników sieci wzrosła 1,6 raza w porównaniu z poprzednim rokiem. W Rosji jest obecnie 23 mln komputerów, co oznacza wzrost ich liczby o 35% w porównaniu z 2005 rokiem. Dostęp do Internetu ma 21,5 tys. rosyjskich szkół.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet