Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 18. marca

Skrót wydarzeń - 18. marca

WitekT 18 Marca 2009 23:55

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 18. marca 2009 roku.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przekonywał 17. marca w Finlandii władze koncernu Nokia do kolejnych inwestycji w mieście. Firma ma już w mieście centrum badawczo-rozwojowe, dla którego pracuje obecnie około tysiąca osób - głównie informatyków i programistów z wyższym wykształceniem. Dutkiewicz spotkał się we wtorek z Keithem Suttonem, odpowiedzialnym w koncernie za rozwój centrów badawczo-rozwojowych. Rozmowy dotyczyły kilku projektów, które Nokia mogłaby realizować w swoim centrum we Wrocławiu - każdy z nich to od 100 do 200 nowych etatów - pisze gazeta.pl.

Deutsche Telekom może się wycofać ze sponsorowania piłkarskiej Bundesligi - podał niemiecki tygodnik Focus. Niemiecki koncern telekomunikacyjny sponsorował Bundesligę od trzech lat kwotą 10 mln euro na sezon - w zamian piłkarze występowali w koszulkach z reklamą sponsora. Jak napisali dziennikarze Focusa, firma nie przedłuży wygasającej latem br. umowy. Powodów tej decyzji nie podano.
Blisko 3 tys. pracowników operatora telekomunikacyjnego TeliaSonera rozpoczęło 17. marca strajk w Finlandii przeciwko likwidacji miejsc pracy, który ma trwać do poranka 19. marca. Szwedzko-fińska firma TeliaSonera, która w IV kwartale zeszłego roku zanotowała zyski większe od przewidywanych, w ubiegłym tygodniu zapowiedziała likwidację blisko 320 etatów.

Hiszpańskie Orange oddało w zarządzanie Nokia Siemens Networks swoją infrastrukturę stacjonarną i komórkową. Dziś NSN poinformowała także, że przejmie w zarządzanie w ramach managed services także infrastrukturę tego operatora w Wielkiej Brytanii, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2009-03-19 04:40:32

    ad 1 - malo ludzi w Polsce wie, ze Polscy programisci z Tieto Enator ze Szczecina i Wroclawia pisza oprogramowanie dla telefonow Nokii i Sony Ericssona, a kto wie do czego jeszcze ;) ponoc prototypy telefonow dla ktorych pisza na biezaco oprogramowanie to modele wybiegajace o 1,5 do 2 lat na przod to co jest aktualnie dostepne ;) Tieto Enator ma w planach zatrudnic (jesli wierzyc gazetom) ok. 200-300 osob w samym tylko Szczecinie jak dostana gotowe 2 pietra (ok 2,8k m2) zaprojektowanego czesciowo pod nich 10 pietrowego budynku, ktory juz jest w fazie prac naziemnych.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet