Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 18. listopada

Skrót wydarzeń - 18. listopada

Q! 18 Listopada 2009 23:48

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 18. listopada 2009 roku.

nokia 2730 classic 18. listopada w ofercie Orange abonament i Orange mix pojawiła się Nokia 2730 classic.

Opera udostępniła wersję beta swojej przeglądarki Opera Mobile 10 dla systemu Windows Mobile. Oferuje ona te same funkcjonalności, co Mini Opera w wersji 5, przeznaczona dla urządzeń z zamkniętym systemem operacyjnym. Znajdziemy tu zatem ekran Speed Dial, zawierający zakładki w formie wizualnej, możliwość przeglądania zasobów sieci w wielu kartach czy bardziej intuicyjny interfejs. Nie zabrakło także menedżera haseł czy opcji kompresji danych o nazwie Opera Turbo. Aby pobrać przeglądarkę, należy w przeglądarce systemowej wpisać adres http://m.opera.com/mobile/ oraz postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Sony Ericsson wciąż nie może wyjść na prostą jeśli chodzi o organizację i produkcję telefonów komórkowych. Tym razem koncern ten zamierza zamknąć 4 swoje fabryki znajdujące w USA, Szwecji oraz Indiach. Tym samym 2 tys. pracowników będzie musiało pożegnać się ze swoimi stanowiskami. Reorganizacja dotknie również siedzibę główną spółki w Ameryce Północnej, która zostanie przeniesiona do Atlanty.
Do roku 2011 liczba mieszkańców Kraju Środka korzystających z możliwości sieci 3G osiągnie liczbę 100 mln. Będzie to o 20 mln użytkowników więcej, niż jeszcze kilka miesięcy temu zakładały plany. Aby to osiągnąć, do końca roku China Mobile przeznaczy w sumie na inwestycje około 8,6 mld dolarów. Pozwoli to na postawienie około 60 tys. nowych stacji bazowych, które swoim zasięgiem obejmą w sumie 238 miast.

Chociaż Windows Mobile 6.5 nie ma przed sobą świetlanej przyszłości, to Microsoft robi wszystko, aby zainteresować potencjalnych użytkowników tą platformą. Według najnowszych plotek, firma planuje wprowadzenie do tej wersji systemu pakiet biurowy Office w wersji 2010. Będzie on kompatybilny z plikami stworzonymi w pakiecie Open Office oraz zgodny z plikami załączonymi do wiadomości e-mail czy znajdującymi się w pamięci telefonu. Będzie on również współpracować z usługami SharePoint Server 2010 oraz Windows Live. Mobile Office 2010 ma być dostępny tylko dla systemu Windows Mobile 6.5. Nie będzie on kompatybilny wcześniejszymi wersjami systemu, czyli 6.0 oraz 6.1.

Ukazała się kolejna wersja aplikacji do nawigacji NaviExpert, oznaczona jako 5.1. W nowej wersji mapy zostały uzupełnione o elementy krajobrazu (rzeki, jeziora, zieleń, itp.) oraz usprawniono przeglądanie i przesuwanie mapy, zwłaszcza w telefonach z ekranami dotykowymi. Udostępniono również możliwość regulacji głośności komunikatów wraz ze wzrostem prędkości jazdy oraz dodano wsparcie m.in. dla telefonu Nokia 6700. W związku z czwartą rocznicą premiery pierwszej wersji aplikacji (1.0), w dniach od 18. do 23. listopada przygotowano specjalną promocję dla użytkowników. Koszt licencji NaviPlan na okres 24 miesięcy został obniżony do 129 zł, natomiast wersji 12-miesięcznej - do 89 zł.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~kamil  2009-11-19 09:23:01  host: c174-100.icpnet.pl

  mały błąd - "...oraz usprawniono przeglądanie przeglądanie i przesuwanie mapy, .."

 • 0

  2.  2009-11-19 09:38:04

  *** kamil - dzięki za czujność, już poprawione. :-)

 • 0

  3. ~danielski  2009-11-19 12:09:22  host: dps35.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Fajna na nokia jak dla mnie. To jednak moja ulubiona firma jest telefoniczna, bo solidny sprzet i zawsze tak samo sie obsluguje. Mozna ja wziac w abonamencie 55 orangowym?

 • 0

  4. ~heban  2009-11-25 12:27:49  host: dpd49.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a obniżka cen połączeń na komórki ze stacjonarek??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet