Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 15. października

Skrót wydarzeń - 15. października

WitekT 15 Października 2007 23:07

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 15. października 2007 roku.

Skype i brytyjska "3" pracują wspólnie nad komórką, która umożliwiałaby wykonywanie bezpłatnych połączeń przez Internet. Aparat ma działać na tej samej zasadzie, co inne telefony komórkowe, ale ma być wyposażony również w funkcję Skype i umożliwiać połączenia z użytkownikami komunikatora. Skype zapowiedział, że telefon pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Telefonia Dialog wprowadziła usługę pod nazwą "Strażnik Dostępu". Do końca roku użytkownicy Internetu mogą bezpłatnie korzystać z narzędzia umożliwiającego ograniczenie dostępu do stron zawierających szkodliwe i niepożądane treści. Usługa kierowana jest zarówno do prywatnych użytkowników, którzy chcą np. chronić dzieci przed zawartością o treści pornograficznej czy związanej z przemocą, narkotykami albo sektami, jak i do firm, które ograniczyć mogą dzięki temu dostęp pracownika do stron niezwiązanych z pracą.




Jak wynika z prognoz firmy badawczej ABI Research, w tym roku wartość sprzedaży wymiennych kart pamięci do komórek przekroczy poziom 7 mld dolarów, w porównaniu do 5 mld dolarów w przypadku zestawów słuchawkowych. To pierwszy rok, kiedy zestawy słuchawkowe nie znalazły się na szczycie. ABI szacuje, że cały rynek akcesoriów do telefonów komórkowych w 2012 roku przyniesie ponad 80 mld dolarów dochodu, a do tego czasu dominować w tym segmencie będą karty pamięci.

Na zakończonych właśnie targach MIPCOM w Cannes Polkomtel podpisał umowę z francuską Novavision, producentem formatów rozrywkowych Candid Camera (Ukryta Kamera). Umowa dotyczy dostępu do 40 krótkich filmów Candid Camera, przy czym co miesiąc baza będzie wzbogacała się o 20 nowych. Wszystkie scenki pozbawione są dialogów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2007-10-16 07:15:26

    Tia, Dialog i Straznik Teksasu ...

  • 0

    2. ~  2007-10-16 07:46:56  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Czy Monolog nadal wrzuca wszystkich subskrybentów z danego rejonu do jednej bridż-grupy?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet