Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 15. października

Skrót wydarzeń - 15. października

sirmark 15 Października 2008 23:50

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 15. października 2008 roku.

UKE wydał decyzję zastępującą umowę o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie ustalenia warunków hurtowego dostępu do sieci Telekomunikacji Polskiej dla operatora Netia (usługa WLR - Wholesale Line Rental). Wydając decyzję UKE wziął pod uwagę nałożony na TP obowiązek stosowania oferty ramowej RIO 2008. W związku z tym postanowienia decyzji WLR dla Netii oparte są o wzór u umowy, stanowiący załącznik nr 6 do oferty RIO 2008, która jest wiążąca dla TP.

Ericsson łączy siły z Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Współpracy Partnerskiej w celu wykorzystania telekomunikacji do wprowadzenia w wiejskich obszarach Afryki mobilnych aplikacji i usług w służbie zdrowia (m-zdrowie) oraz telemedycyny.
Sieć sklepów Żabka rozpoczęła proces wprowadzania w swoich placówkach terminali umożliwiających dokonywanie płatności w technologii MasterCard PayPass. Technologia ta pozwala w sposób bezstykowy regulować należności za drobne zakupy. Jest to największe wdrożenie systemu płatności zbliżeniowych w technologii PayPass w Polsce.

Bank Millenium rozwiązuje umowę ramową ze spółką Długie Rozmowy, regulującą i zabezpieczającą zasady zawierania transakcji opcji walutowych. Jednocześnie spółka Długie Rozmowy wezwana została do zapłaty w terminie trzech dni roboczych od doręczenia zawiadomienia kwoty 5.326.992,63 zł tytułem rozliczenia zawartych przez spółkę transakcji opcji na parze walutowej EUR/PLN.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-76-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet