Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 15. lutego

Skrót wydarzeń - 15. lutego

WitekT 15 Lutego 2006 20:59

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 15. lutego 2006 roku.

Seagate wprowadził do oferty nowy dysk 1-calowy o pojemności 12 GB. Rozwiązanie jest o 23 % mniejsze, o 50% bardziej pojemne i zużywa o 30 % mniej energii niż poprzedni 1-calowy model. Dodatkowo dysk ST1.3 jest wyposażony w specjalny czujnik, który powoduje, że dysk może pracować również w trudniejszych warunkach i jest odporny na upadek nawet z 1,5 metra. Rozwiązanie o wymiarach 40 x 30 x 5 mm jest idealne do przenośnych odtwarzaczy mp3 czy telefonów komórkowych.

W drugim i trzecim kwartale planujemy uruchomienie telewizji przez DSL oraz video-on-demand. W tym roku ruszy także wspólna książka adresowa i wspólny portal - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Józefiak, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Nie jesteśmy na rynku mobile najważniejszym dostawcą oprogramowania, ale zrobimy wszystko by tak się stało - powiedział podczas kongresu 3GSM w Barcelonie Steve Ballmer, prezes Microsoftu. Firma bardzo intensywnie pracuje nad stworzeniem platform i aplikacji mobilnych, które będzie można wykorzystywać na urządzeniach przenośnych połączonych ze stacjonarnym oprogramowaniem własnej produkcji. Spośród przedstawicieli różnych branż z nikim nie spędzam na spotkaniach i rozmowach aż tyle czasu jak w przypadku menedżerów z branży telekomunikacyjnej - dodał Ballmer.
Brytyjski rząd szuka sposobu by walczyć z posiadaczami telefonów komórkowych, którzy oglądają dzięki swoim aparatom telewizję, nie płacąc przy tym abonamentu radiowo-telewizyjnego. Roczna opłata za odbiornik telewizyjny wynosi 126,5 funta. Teraz wszystkie sieci oraz sklepy oferujące telefony komórkowe umożliwiające oglądanie telewizji, powinny informować wszystkich kupujących, że oglądanie TV na ekranie komórki bez opłaconego abonamentu może skutkować dotkliwą karą.

Jak donosi Reuters, przedstawiciele Vodafone oświadczyli, że zamierzają zintegrować możliwości wyszukiwawcze Google z serwisem Vodafone live!

Do końca lutego w kilku górskich ośrodkach w Polsce trwa akcja reklamowa TakTak. Przy najchętniej odwiedzanych stokach narciarskich ustawiono niebieskie namioty. To punkty sprzedażowe TakTak. W namiotach panuje klimat lata, dzięki takim elementom aranżacji, jak palmy, zachód słońca i rattanowe meble. Dla klientów przygotowano poczęstunek - gorące napoje.

Rada Nadzorcza Netii powołała Pawła Karłowskiego na stanowisko członka Zarządu oraz Głównego Dyrektora Zarządzającego ds. Komercyjnych ze skutkiem od 1. marca.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~hmmm  2006-02-15 21:11:04  host: host-81-190-196-54.gizycko.mm.pl

  Seagate wprowadził do oferty nowy dysk 1-calowy o pojemności 12 GB. Rozwiązanie jest o 23 % mniejsze, o 50% bardziej pojemne i zużywa o 30 % mniej energii niż poprzedni 1-calowy model. Skoro ten jest jednocalowy i tamten to czemu ten pierwszy jest mniejszy ??

 • 0

  2.  2006-02-15 21:30:53

  hmmm: 23% mniejszy objętościowo. Chociażby niższy i trochę może krótszy, szeroki na cal jest cały czas. :)

 • 0

  3.  2006-02-15 21:41:14

  ten wspólny portal tp to nie będzie czasem wanadoo.pl ???? :>

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-224-176.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet