Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 15. czerwca

Skrót wydarzeń - 15. czerwca

sirmark 15 Czerwca 2007 23:46

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 15. czerwca 2007 roku.

Samsung otworzył w Austin w stanie Teksas fabrykę, która będzie produkowała moduły pamięci do urządzeń przenośnych. Fabryka, która kosztowała 3,5 miliarda dolarów, zacznie działać w drugiej połowie 2007 roku.
Pierwszym produktem wytwarzanym w nowym zakładzie będą 16-gigabajtowe pamięci NAND flash, produkowane w 50-nanometrowym procesie technologicznym. Pamięci NAND flash są wykorzystywane przede wszystkim w odtwarzaczach MP3, telefonach komórkowych i aparatach cyfrowych.

Microsoft udostępni w przyszłym tygodniu uaktualnienie do Windows Vista, które umożliwi obsługę kart pamięci SD o pojemności od 8GB. Obecnie tego rodzaju karty stanowią niewielką część rynku, ale szybko spadające ceny zapewne zmienią tę sytuację. Ponadto koncern z Redmond zamierza poprawić kompatybilność różnych formatów kart pamięci, tak, aby można je było używać z funkcją Ready Boost. Umożliwia ona przyspieszenie pracy komputera poprzez wykorzystanie przestrzeni na nośnikach wymiennych. Uaktualnienie poprawi również obsługę kart SDHC i SDIO.
UKE zatwierdził przedłożone przez Telekomunikację Polską projekty dwóch nowych planów telefonicznych dla linii analogowych i cyfrowych ISDN. Klienci TP, którzy aktywują te plany telefoniczne, w ramach opłaty abonamentowej będą mogli całą wartość tej opłaty wykorzystać na połączenia miejscowe, strefowe i międzystrefowe wykonywane w sieci TP (bez selekcji i preselekcji) do abonentów TP lub innych operatorów. Przedmiotowe plany są dedykowane abonentom biznesowym, jednak z oferty tej może skorzystać każdy abonent, w tym osoby fizyczne.

Telekomunikacja Polska została Studenckim Produktem roku 2007 w kategorii "Studencki Pracodawca". Uczestnicy plebiscytu wybrali najpopularniejsze produkty w 22 kategoriach związanych z życiem studenta. Wśród zwycięzców, oprócz TP znalazły się takie marki jak Nestle, Coca-Cola, Procter& Gamble.
Plebiscyt już po raz siódmy zorganizował wydawca prasy studenckiej Media Point Group. O wyborze TP zdecydowali czytelnicy studenckich magazynów "Dlaczego" i "Sporootym" oraz internauci odwiedzający portal internetowy www.korba.pl.

Motorola już po raz siódmy wręczyła nagrody zwycięzcom ogólnopolskiego konkursu “Diversity", w którym firma zachęca uczniów szkół średnich, a przede wszystkim dziewczęta, do wyboru studiów informatycznych. W tym roku młodzi twórcy stron internetowych interpretowali hasło “What’s next". Pierwszy raz zespoły musiały przygotować strony w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku. Nowością tegorocznego konkursu były również stypendia dla laureatów, w postaci zwolnienia z czesnego na kierunki informatyczne. W tegorocznej edycji ponad połowę spośród 1667 uczestników stanowiły dziewczęta. Szczegółowe informacje na stronie www.diversity.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~przemo  2007-06-16 00:49:14  host: 116.93.classcom.pl

    Dziś zakończyła się KKRRiT. To ważna impreza. Warto o niej chyba wspomnieć.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet