Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 15. czerwca

Skrót wydarzeń - 15. czerwca

sirmark 15 Czerwca 2007 23:46

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 15. czerwca 2007 roku.
Samsung otworzył w Austin w stanie Teksas fabrykę, która będzie produkowała moduły pamięci do urządzeń przenośnych. Fabryka, która kosztowała 3,5 miliarda dolarów, zacznie działać w drugiej połowie 2007 roku.
Pierwszym produktem wytwarzanym w nowym zakładzie będą 16-gigabajtowe pamięci NAND flash, produkowane w 50-nanometrowym procesie technologicznym. Pamięci NAND flash są wykorzystywane przede wszystkim w odtwarzaczach MP3, telefonach komórkowych i aparatach cyfrowych.


Microsoft udostępni w przyszłym tygodniu uaktualnienie do Windows Vista, które umożliwi obsługę kart pamięci SD o pojemności od 8GB. Obecnie tego rodzaju karty stanowią niewielką część rynku, ale szybko spadające ceny zapewne zmienią tę sytuację. Ponadto koncern z Redmond zamierza poprawić kompatybilność różnych formatów kart pamięci, tak, aby można je było używać z funkcją Ready Boost. Umożliwia ona przyspieszenie pracy komputera poprzez wykorzystanie przestrzeni na nośnikach wymiennych. Uaktualnienie poprawi również obsługę kart SDHC i SDIO.


UKE zatwierdził przedłożone przez Telekomunikację Polską projekty dwóch nowych planów telefonicznych dla linii analogowych i cyfrowych ISDN. Klienci TP, którzy aktywują te plany telefoniczne, w ramach opłaty abonamentowej będą mogli całą wartość tej opłaty wykorzystać na połączenia miejscowe, strefowe i międzystrefowe wykonywane w sieci TP (bez selekcji i preselekcji) do abonentów TP lub innych operatorów. Przedmiotowe plany są dedykowane abonentom biznesowym, jednak z oferty tej może skorzystać każdy abonent, w tym osoby fizyczne.


Telekomunikacja Polska została Studenckim Produktem roku 2007 w kategorii "Studencki Pracodawca". Uczestnicy plebiscytu wybrali najpopularniejsze produkty w 22 kategoriach związanych z życiem studenta. Wśród zwycięzców, oprócz TP znalazły się takie marki jak Nestle, Coca-Cola, Procter& Gamble.
Plebiscyt już po raz siódmy zorganizował wydawca prasy studenckiej Media Point Group. O wyborze TP zdecydowali czytelnicy studenckich magazynów "Dlaczego" i "Sporootym" oraz internauci odwiedzający portal internetowy www.korba.pl.


Motorola już po raz siódmy wręczyła nagrody zwycięzcom ogólnopolskiego konkursu “Diversity", w którym firma zachęca uczniów szkół średnich, a przede wszystkim dziewczęta, do wyboru studiów informatycznych. W tym roku młodzi twórcy stron internetowych interpretowali hasło “What’s next". Pierwszy raz zespoły musiały przygotować strony w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku. Nowością tegorocznego konkursu były również stypendia dla laureatów, w postaci zwolnienia z czesnego na kierunki informatyczne. W tegorocznej edycji ponad połowę spośród 1667 uczestników stanowiły dziewczęta. Szczegółowe informacje na stronie www.diversity.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~przemo  2007-06-16 00:49:14  host: 116.93.classcom.pl

    Dziś zakończyła się KKRRiT. To ważna impreza. Warto o niej chyba wspomnieć.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-240-162.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet