Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 14. marca

Skrót wydarzeń - 14. marca

sirmark 14 Marca 2008 23:05

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 14. marca 2008 roku.

Netia poinformowała, że sfinalizuje sprzedaż pakietu 23,4% akcji w P4 za 130 mln euro w dniu 30 kwietnia. Akcje kupią fundusze Novator (pakiet 20,4%) i Tollerton (3%). Więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Na mocy dzisiejszego porozumienia rządu Indii i RIM, transmisje realizowane za pomocą BlackBerry nie znikną z rynku Indii. Oficjalnie mówi się o rezygnacji Indii z chęci dostępu do treści przesyłanych wiadomości, jak jest naprawdę nie wie nikt. Szerzej o planach indyjskiego rządu pisaliśmy w tej wiadomości.
nokia n810 1. kwietnia podczas targów CTIA Wireless w Las Vegas zaprezentowana zostanie oficjalnie nowa wersja tabletu internetowego Nokii. Następca modelu N810 różnić będzie się od poprzednika wbudowanym modułem WiMAX. Niepotwierdzone źródła podają, że nazwa nowego modelu to Nokia N830. Szerzej o tabletach Nokii pisaliśmy w tej wiadomości.

Do ciągnącej się od dłuższego czasu batalii Nokii z Qualcomm-em, dojdą niebawem prawne roszczenia Niemców, dotyczące zwrotu subsydiów na fabrykę w niemieckim Bochum. Fiński koncern oficjalnie odmówił zwrócenia Niemcom 92 mln dolarów dotacji, jakie rząd niemiecki przeznaczył na rozwój zamkniętej niedawno fabryki.

Aktualny stan potyczki Nokia vs. Qualcomm, o prawa patentowe do wczesnych technologii mobilnych, stanął na 1 mld dolarów, które Nokia jest w stanie przekazać Qualcomm-owi, a których Qualcomm nie chce przyjąć twierdząc, że to za mało.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Sb  2008-03-15 01:24:27  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawi mnie zatem, że u nas są dostępne tylko iPhony z USA, a nie ma tych z Anglii, Niemiec czy Francji...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto, według Ciebie, będzie liderem rynku smartfonów w 2019 roku?

Jubileuszowy Galaxy S10 może trafić na rynek w trzech wersjach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet