Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 14. kwietnia

Skrót wydarzeń - 14. kwietnia

WitekT 14 Kwietnia 2007 21:29

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 14. kwietnia 2007 roku.

Analitycy PiperJaffray poinformowali, że około 85% z pytanej przez nich w ankiecie młodzieży szkolnej w USA słyszało już o iPhone od Apple, a 25% z pytanych chce go kupić. Trudno się dziwić - 82% spośród pytanych użytkowników odtwarzaczy muzyki ma iPoda.




19. kwietnia nastąpi uroczysty start darmowej sieci bezprzewodowej w technologii WiFi w Bydgoszczy. Na razie swoim zasięgiem będzie obejmowała tylko rejon Starego Rynku.

Garmin i TomTom mogą dołączyć do grona producentów telefonów komórkowych wyposażonych w GPS. Plotka głosi, że Garmin prowadził rozmowy z tajwańskim producentem Compal Communications o produkcji pod własną marką. TomTom z kolei, podczas tegorocznych targów CeBIT, prezentował urządzenie nawigacyjne z wbudowanym slotem dla kart SIM. Wzbudziło to podejrzenia, że i ten dostawca systemów satelitarnego określania pozycji także może zainteresować się segmentem telefonów z funkcjami GPS. Tajwańscy partnerzy TomTom, Quanta Computer oraz Inventec Appliances, to doświadczeni producenci telefonów, którzy w razie potrzeby byliby zdolni do produkcji tego typu sprzętu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28.  2007-04-14 22:42:36

    19. WitekT, z tego co pamiętam technicznie możliwe jest ustawienie sobie imienia (tudzież innego napisu) zamiast numeru telefonu, prawda? :) Chodzi mi o to, że dzwonisz np. do biotyta a jemu wyswietla się zamiast numeru WitekT mimo że nie ma Cię w książce adresowej :p

  • 0

    29.  2007-04-14 22:43:02

    Jak ktoś pisał, to wywnioskował, że nowa sieć ma się nazywać na literkę S. Pierwsze co mi przyszło do głowy to Społem :D Wspaniała sieć, w każdym spożywczaku doładujesz konto :P

  • 0

    30. ~  2007-04-14 22:43:18  host: de7.tcompressor.com

    A moze Agora ?

  • 0

    31.  2007-04-14 22:43:48

    O Agorze nic nie wiem... Dobra, koniec gdybania. ;)

  • 0

    32. ~miniek  2007-04-14 22:53:47  host: h241-54.net.euron.pl

    ok to poczekamy az witek sie przespi i sie upewni i napewno sprawa sie rozjasni! pozdrawiam i dobrej nocy :)

  • 0

    33. ~krzycho123  2007-04-14 22:54:41  host: efb186.internetdsl.tpnet.pl

    Może mu się przyśni ten operator :D DOBRANOC!

  • 0

    34.  2007-04-14 22:59:58

    No popatrzcie, właśnie na TVN poleciał spocik "nowegooperatora już tuż" więc jednak akcja nie dotyczy tylko TVP :)

  • 0

    35.  2007-04-15 13:35:58

    moze telekomunikacja kolejowa?

  • 0

    36. ~  2007-04-15 21:19:33  host: aanz187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to bedzie inteligo.

  • 0

    38.  2007-04-15 21:33:16

    37: ja swoją opinię opieram na źródłach ZNACZNIE bardziej precyzyjnych niż komunikaty giełdowe firm. :)

  • 0

    39.  2007-04-15 21:33:56

    36: :)

  • 0

    40. ~  2007-04-15 21:39:58  host: aanz187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    re 38: to fakt.

  • 0

    41. ~  2007-04-15 21:44:40  host: aanz187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w sumie zastanawia mnie czemu na telepolis.pl nie ma zadnej wzmianki o nowym opie. przeciez to jest glowne spektrum zainteresowania serwisu o telekomunikacji. czyzbys uwazal ze to tylko sprytna promocja pewnej marki telefonow?

  • 0

    42.  2007-04-15 21:46:00

    41: bo ja nie chcę informować jak inni tylko o samej stronie - ja knuję, żeby się dowiedzieć i napisać o tym konkretniej - czyli kto to będzie. Mam nadzieję, że swoje informacje jutro potwierdzę i wtedy napiszę. :)

  • 0

    43. ~  2007-04-15 21:48:28  host: aanz187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ok

  • 0

    44. ~jojo  2007-04-16 03:05:35  host: ekj116.internetdsl.tpnet.pl

    A z jaką siecią ma podpisaną umowę inteligo...?

  • 0

    45. ~  2007-04-16 07:16:47  host: aanw30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    plus

  • 0

    46.  2007-04-16 13:29:00

    juz mozna wyczytac w internecie, ze bedzie to inteligo. jeszcze niech tylko Witek potwierdzi.

  • 0

    47.  2007-04-16 13:31:27