Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 14. grudnia

Skrót wydarzeń - 14. grudnia

LuiN 14 Grudnia 2010 23:30

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 14. grudnia.

Polkomtel wygrał przetarg na świadczenie usług telefonii komórkowej dla Narodowego Funduszu Zdrowia. Specyfikacja umowy przewiduje m.in aktywację 755 głosowych kart SIM (wraz z dostarczeniem adekwatnej ilości nowych telefonów) i 53 kart SIM w taryfach dedykowanych bramkom FCT (plus 21 FCT-ów). Umowa obowiązywać ma przez 24 miesiące - od 1. stycznia 2011 roku do 31. grudnia 2012 roku.

Exatel wygrał przetarg na rozbudowę sieci transmisji danych VPN MPLS o kolejne 105 lokalizacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to druga co do wielkości sieć tego typu w Polsce, obejmująca łącznie 432 lokalizacje resortu. Umożliwia jednolity i łatwy dostęp elektroniczny do Ksiąg Wieczystych, Krajowego Rejestru Sądowego i Rejestru Zastawów, co bardzo ułatwia uzyskiwanie potrzebnych informacji zarówno firmom, jak też osobom prywatnym. Umowa ma wartość 3,2 mln zł brutto, usługa będzie świadczona do końca listopada 2011 roku.
Nokia przesunęła termin premiery smartfonu E7. Telefon pojawi się w sklepach na początku przyszłego roku, a nie przed świętami Bożego Narodzenia, jak zapowiadano wcześniej. Więcej na temat tego urządzenia pisaliśmy w tej wiadomości.

Play rozszerza obszar działania usługi Play Online. Od 15. grudnia zasięgiem zostaną objęte następujące miejscowości: Biecz, Brześć Kujawski, Choroszcz, Dziwnów, Kobiór, Koźmin Wielkopolski, Marklowice, Pakość, Zagrodno, Kcynia, Radlin, Sierakowice, Szczekociny i Ustrzyki Dolne. Play Online obecnie jest dostępny w sumie w 723 miejscowościach.

Microsoft wciąż nie podaje oficjalnych informacji na temat ilości sprzedanych smartfonów działających pod kontrolą systemu Windows Phone 7. Blogerka Kellabyte oszacowała liczbę urządzeń na podstawie Facebooka. Przyjęła, że współczynnik liczby użytkowników mobilnej wersji serwisu względem całkowitej liczby użytkowników danego systemu jest stały i wynosi około 45%. Kellabyte obliczyła to na podstawie jawnych informacji odnośnie sprzedaży iPhone'ów i liczby użytkowników aplikacji Facebook for iPhone. Idąc dalej tym tropem szacuje, że na rynku znajduje się około 410 tys. urządzeń z systemem Windows Phone 7.

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2010-12-14 23:52:12  host: p14-05.opera-mini.net

    Dziwne by było gdyby polkomtel przegrał ten przetarg

  • 0

    2. ~impassive  2010-12-15 10:43:11  host: gaja.tpnet.pl

    Polkomtel nie mógł nie wygrać, bo to de facto państwowa firma.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet