Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 13. września

Skrót wydarzeń - 13. września

sirmark 13 Września 2010 23:14

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 13. września.

Firma Indigo przygotowała nową wersję serwisu Targeo.pl. Wprowadzono nowy układ graficzny, rozbudowano wyszukiwarkę, która teraz pozwala przeszukać bazę 0,5 mln POI. Nowe opcje pojawiły się także przy wyznaczaniu trasy. Poza wyświetlaniem informacji o ruchu drogowym i utrudnieniach na trasie można również włączyć omijanie autostrad i dróg płatnych. Wyznaczoną trasę można wyeksportować do urządzenia GPS z AutoMapą. Można także w druga stronę - funkcja "Moje mapy" daje możliwość importu zarejestrowanych śladów GPS. Aktualnie obsługiwane są pliki AutoMapa i Garmin.
Zmiany widoczne są również w samych mapach. W miastach pojawiły się trójwymiarowe bryły budynków znane już wcześniej użytkownikom AutoMapy z urządzeń nawigacyjnych. Nowy, interaktywny pasek skali umożliwia wybór jednostek odległości (kilometry, mile, mile morskie), a "linijka" pozwala na szybki i wygodny pomiar odległości na mapie.
Rząd brytyjski poinformował o podpisaniu porozumienia z dwoma prywatnymi największymi w kraju operatorami floty samochodów ciężarowych. Na jej mocy z tyłu tego typu pojazdów pojawią się dwa rodzaje informacji ostrzegających kierowców przed zmęczeniem za kółkiem oraz karą za korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu (3 punkty karne oraz mandat do 1000 funtów).

W Cincinatti w stanie Ohio członkowie rady miejskiej przegłosowali w stosunku 8 do 1 uchwałę zakazującą pisania wiadomości oraz korzystania z Internetu podczas prowadzenia samochodu w granicach miasta. Nowy przepis wchodzi w życie 30 dni od chwili jego uchwalenia, a osoby przyłapane na jego łamaniu zostaną ukarane mandatem w wysokości 100 dolarów. Wciąż zgodna z prawem będzie rozmowa przez telefon podczas prowadzenia pojazdu oraz korzystanie z nawigacji GPS.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 1

  1. ~  2010-09-13 23:45:53  host: p15-05.opera-mini.net

  Sory ale co targeo ma do telekomunikacji? Zeby to jeszcze bylo o wersji mobilnej to ok a tak poza tematyka portalu to jest

 • 0

  2. ~  2010-09-14 08:37:32  host: t13-03.opera-mini.net

  a_lex Rzeczywiscie. Ale skoro juz jest to mam uwage do Targeo na komputerze-mogliby wprowadzic wersje ktora lepiej chodzi na wolnym laczu; da sie na pewno bo na telefonie na EDGE dziala calkiem dobrze. Za to na komputerze wczytuje kilka razy te same mapy.

 • 0

  3. ~mrzolwik  2010-09-14 09:20:44  host: 107-pra-23.acn.waw.pl

  Wersja Targeo 2.0 póki co jest wykastrowana z "robót drogowych". W Warszawie poprowadził mnie ulicą, gdzie jest obecnie wykop pod drugą linię metra.

 • 0

  4. ~jaqb  2010-09-14 12:23:25  host: client-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

  @1 - jeśli uważasz urządzenia do nawigacji za stacjonarne to brawo ;]

 • 0

  5. ~a_lex  2010-09-14 20:38:13  host: v02-16.opera-mini.net

  Serwis Targeo.pl to serwis internetowy a nie urządzenie do nawigacji - no chyba że ktoś do tego używa komputera.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet