Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 13. maja

Skrót wydarzeń - 13. maja

WitekT 13 Maja 2007 22:13

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 13. maja 2007 roku.

Około 9 mld dolarów zysku przed opodatkowaniem oczekuje Hutchison z transakcji sprzedaży 67% udziałów w indyjskim telekomie komórkowym Hutchison Essar. Nabywcą pakietu jest brytyjski Vodafone. Przepływy netto z tytułu sprzedaży wyniosły ogółem 10,83 mld dolarów.

Uczniowie z I i V LO w Opolu, Młodzieżowa Rada Miasta i MDK organizują konkurs na najlepszy film nakręcony telefonem komórkowym. Filmy nie mogą przekraczać 5 minut, mogą być oprawione dźwiękowo. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden film, jury zaś przy ocenie będzie brało pod uwagę m.in. pomysłowość, wykonanie techniczne, a także sposób ukazania Opola. Główną nagrodą jest wysokiej klasy telefon komórkowy. Prace należy nadsyłać do 4. czerwca na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Strzelców Bytomskich 1, 45-084 Opole, z dopiskiem: MRM.
W Europie gwałtownie rośnie zainteresowanie telewizją internetową. Z najnowszego sondażu firmy Motorola wynika, że korzysta z niej prawie połowa mieszkańców Starego Kontynentu z dostępem do szybkiego łącza. Najbardziej entuzjastycznie nastawieni do telewizji internetowej są Francuzi. Eksperci podkreślają, że wraz z zainteresowaniem konsumentów swą ofertę poszerzają producenci. W ostatnim czasie ruszyła internetowa telewizja BBC, a także komercyjny serwis Joost, który w swojej ofercie ma ponad 150 kanałów - od kreskówek, przez teledyski aż po filmy fabularne. W Polsce działa między innymi internetowa telewizja TVN24 oraz interaktywny serwis Telewizji Polskiej.

Na poznańskich dworcach PKS i PKP można korzystać z automatów umożliwiających dostęp do sieci. Pierwszy komputer stanął w holu dworca PKS jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Obecnie stoją automaty z dostępem do Internetu. W przyszłym tygodniu webkioski staną także na terminalu na Ławicy. Każde 7,5 minuty kosztuje 50 groszy.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2007-05-13 22:12:37  host: acmk226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    " Uczniowie z I i V LO w Opolu, Młodzieżowa Rada Miasta i MDK organizują konkurs na najlepszy film nakręcony telefonem komórkowym. Filmy nie mogą przekraczać 5 minut, mogą być oprawione dźwiękowo." Akurat w tym nasza młodzież jest zdolna :)

  • 0

    2. ~MAX  2007-05-14 07:19:53  host: 212.160.172.70

    A propos ostatniej informacji to już niedługo staną być może na przystankach MPK urządzenia z których będzie można ściągać na komórki "gingera" (dla nie wtajemniczonych; popularny w Poznaniu rozkład jazdy MPK na telefony kom.)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet