Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 13. maja

Skrót wydarzeń - 13. maja

sirmark 13 Maja 2008 23:58

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 13. maja 2008 roku.

Firma Nokia Siemens Networks wygrała kontrakt na rozbudowę sieci w Iraku dla sieci Zain. Wartość projektu to 150 mln dolarów.

Netia została partnerem Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego, stanowiącej część obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w dniu 15 maja.
Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego odbywa się w tym roku pod hasłem "Młodzi duchem szansą dla ICT, ICT szansą dla młodych duchem". Jego celem jest wyjaśnienie jak najszerszej części społeczeństwa korzyści, jakie przeciętnemu obywatelowi przynosi społeczeństwo informacyjne. W tym roku w ramach imprez towarzyszących ŚDSI zostaną poruszone m.in. kwestie: kulturowe, psychologiczne i socjologiczne aspekty rozwoju społeczeństwa informacyjnego, wyzwania nowych mediów, e-nauczanie, e-wiedza, e-integracja.
UPC Polska poinformowała, że ma już 326 tys. klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu, 128 tys. abonentów usługi telefonicznej i ponad milion klientów telewizji kablowej. W zasięgu szerokopasmowych sieci UPC znajduje się niemal 2 miliony gospodarstw domowych w Polsce.

playgg Play i Gadu-Gadu rozpoczęły wspólną promocję aplikacji Mobilne GG. Program do końca maja przyjął barwy Play, w zamian za co, również do końca maja, zniesiona została opłata abonamentowa za usługę. Koszty związane z transmisją danych naliczane są w dalszym ciągu. Aplikacja, dostępna pod tym adresem, stała się bezpłatna dla użytkowników wszystkich sieci.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-05-14 00:11:15

    no to teraz po kolei: 1) dobra wiadomosc dla osob przybywajacych w tym kraju. w wiekszosci krajow arabskich zasieg jest tylko przy glownych drogach i wiekszych skupiskach ludzi. moze teraz sie to zmieni. 2)wczoraj byl 13 maja, a oni partneruja wydarzeniu z 15 maja? albo tu jest cos z datami, albo netia ma fatalny pr... 3)cieszymnietobardzo. mam nadzieje, ze kiedys zaczna stwarzac realna konkurencje innym sieciom kablowym, bo poki co staraja sie niekonkurowac z nimi. 4) no IM to moze byc chyba jedyna oplacalna forma komunikacji i promocji internetowej w play...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet