Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 12. października

Skrót wydarzeń - 12. października

WitekT 12 Października 2006 20:37

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 12. października 2006 roku.

We wrześniu w Indiach przybyło 4,39 mln abonentów telefonii komórkowej, co uczyniło ten miesiąc rekordowym w dotychczasowej historii kraju. Ogółem w Indiach dzwoni 127 mln komórek, z czego 3/4 w technologii GSM.

Czeski Vodafone zamierza zmienić swoją strategię i zamiast na małych i średnich firmach, skupić się na tych największych. Nowa oferta ma się pojawić już na początku przyszłego roku.




Chiny planują wprowadzenie bardziej restrykcyjnych zasad rejestracji użytkowników prepaid. Do tej pory bez problemu można było to zrobić podając fałszywe dane. Nowe regulacje mają dotyczyć zarówno nowych, jak i dotychczasowych klientów prepaid, którzy stanowią ponad połowę z 400 mln abonentów sieci komórkowych w tym kraju.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2006-10-12 20:46:17  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    W Chinach podanie fałszywych danych rejestracyjnych w pre-paidach będzie teraz groziło śmiercią. (;-D

  • 0

    2. ~  2006-10-13 09:03:08  host: abbp203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Chinach teraz pewnie będą rejestrować na "słupa" - jak najbardziej prawdziwego.

  • 0

    3. ~  2006-10-13 09:06:57  host: abbp203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co do Wódafone.cz - co w takim razie będzie z Oskartą? Jak nowa strategia przełoży się na rynek prepaid? A może odkupią obecną platformę prepaid od Vodafone.pl celem "przekonania" użyszkodników do migracji w stronę abonamentu?

  • 0

    4.  2006-10-13 09:24:19

    mam pytanie troche nie na temat ale jednak - WitekT - w jaki sposob np w vodafone w czechach można się internautą ?? - mam na myśli karte UMTS/GPRS/EDGE (wtykaną do laptopa) tak jak nasz rodzimy iPLus albo BC ?/ chodzi mi o rejon Pilzna - niestety na stronach czeskich za chiny sie nie dokopalem :-( z góry dzięki za odp i sorki za Off :))

  • 0

    5.  2006-10-13 10:46:49

    olek_skype: można, ale koszt MB jest kosmiczny, kilkadziesiąt złotych pewnie.

  • 0

    6.  2006-10-13 11:17:16

    WitekT,a w powiązaniu np razem z abonamentem ??:) muszę to wiedzieć,bo za 2 tygodnie wybieram sie do pracy do Czech a jak bede bez kompa czytał Telepolis ?:) ( o dzwonieniu ze skypa nie wspominając) podasz jakieś szczegóły?:) Pliss:)

  • 0

    7.  2006-10-13 11:20:32

    olek_skype: chodzi Ci o jakieś czeskie rozwiązanie? Czy korzystanie z polskich rozwiązań w roamingu? Jeżeli chodzi o pierwsze, to nie znam tamtego rynku. Jeżeli o drugie, to mówię - MB w roamingu kosztuje kilkadziesiąt zł (jakieś 20-30 zł pewnie).

  • 0

    8.  2006-10-13 12:12:14

    WitekT - bezwzględnie czeskie rozwiązanie - bede tam do roku czasu wiec przyda sie czeskie:) a roaming jest za drogi:/

  • 0

    9.  2006-10-13 12:13:28

    olek_skype: no to niestety nie pomogę, nie znam ani czeskiego, ani ichnich ofert...

  • 0

    10.  2006-10-13 14:16:32

    WitekT,a angielski ?? tam jest english version:)

  • 0

    11.  2006-10-13 14:29:19

    WitekT - mam taryfe ale ani w ząb nie kapuję:/ www.t-mobile.cz/wnw :)

  • 0

    12.  2006-10-13 15:13:17

    olek_skype: zestaw to sobie z tym newsem. ;) http://telepolis.pl/news.php?id=1894

  • 0

    13.  2006-10-13 17:42:12

    heh WitekT skubańcu ;) jednaj masz w zandrzu zawsze coś istotnego:) i za to Cię lubię :) dzieki 100krotne:)

  • 0

    14.  2006-10-13 19:10:41

    olek_skype: do usług. ;)

Dodaj swoją opinię