Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 10. maja

Skrót wydarzeń - 10. maja

LuiN 10 Maja 2011 23:28

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 10. maja 2011 roku.

Spółce Mobini, właścicielowi serwisu Mobini.pl (pierwszej w Polsce mobilnej społeczności internetowej), udało się uzyskać z prywatnej emisji akcji 1,8 mln zł, przy cenie 4,5 zł za jedną akcję. Hyperion objął 20% akcji Mobini, co stanowiło 70% całej emisji. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie maja i czerwca 2011 roku.

Operator Magyar Telekom, będący liderem na rynku węgierskim, wybrał firmę Ericsson jako wyłącznego partnera do realizacji projektu modernizacji sieci dostępu mobilnego. Operator przygotowuje się również do wdrożenia standardu LTE.

Zgodnie z harmonogramem emisji, prawa poboru spółki NFI Midas od 10. do 17. maja będą notowane na giełdzie. Jedno prawo poboru upoważnia do nabycia 4 akcji w cenie 1,24 zł za papier. Celem emisji jest pozyskanie kapitału na akwizycję spółki Mobyland i restrukturyzację zadłużenia grupy. Będzie to ważny etap w realizacji strategii rozwoju NFI Midas. Obecnie spółka posiada 100% akcji CenterNet. Współpraca obu spółek w ramach grupy umożliwi komercyjne zastosowanie technologii LTE.
Do 15. maja posiadacze telefonu na kartę w sieci Orange, mogą zasilić konto swojego telefonu kwotą 50 zł i zyskać aż 20% wartości doładowania. Warunkiem uzyskania premii jest zakup doładowania za pośrednictwem biletomatów Warszawskiej Karty Miejskiej Sieci ASEC.

Do 15 maja można korzystać z TelePlay Beta w Play. Operator zakończył testy usługi. W czerwcu na się pojawić nowa, ciekawsza i lepsza wersja. Usługa umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń, a także wysyłanie i odbieranie SMS-ów przy użyciu przeglądarki internetowej w komputerze.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  2. ~  2011-05-11 06:15:57  host: t13-11.opera-mini.net

  "w czerwcu NA się poprawić" do poprawienia

 • 0

  3. ~uke pozwolenia  2011-05-11 07:15:06  host: public-gprs171131.centertel.pl

  Szkoda, że w skrócie informacji nie znalazła się recenzja nowych pozwoleń uke.

 • 0

  4. ~  2011-05-11 10:25:30  host: v26-16.opera-mini.net

  1@ o co tobie chodzi. Jeśli według ciebie play ma drogo to zapraszam do innych sieci. Sieć też musi zarabiać aby funkcjonować. Mam play od prawie roku i mam teraz zdecydowanie taniej i dzwonię na luzie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet