Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 10. maja

Skrót wydarzeń - 10. maja

Q! 10 Maja 2010 22:47

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 10. maja 2010 roku.

Samsung poinformował, że udało mu się stworzyć chip w technologii 30 nm, które trafi do smartfonów. Został on wykonany w oparciu o układy SLC NAND. W porównaniu do poprzedniej technologii (40 nm), zaprezentowany układ charakteryzuje się wydajnością większą o 40%, co przekłada się na prędkość odczytu danych na poziomie 70 MB/s. Jego pojemność wynosi obecnie 8 Gb (gigabitów).

W 2009 roku użytkownicy pobrali ponad 2,4 mld aplikacji ze sklepów mobilnych. Według firmy analitycznej ABI Research, liczba ta w kolejnych latach będzie systematycznie rosnąć, aby w 2013 roku osiągnąć szczytowy poziom 7 mld. Po tym okresie liczba ta ma zacząć nieznacznie spadać, jednak całkowita liczba pobrań aplikacji z różnych źródeł wciąż ma rosnąć. Wśród sklepów mobilnych prym ma wciąż wieść App Store, zarządzany przez Apple.

7. maja Piotr Żochowski złożył rezygnację ze stanowiska członka Rady Nadzorczej Netii, ze skutkiem na dzień 25. maja.
Apple poinformował, że jego najnowszy produkt - iPad - będzie dostępny na kolejnych rynkach już niebawem. 28. maja trafi on do Australii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Szwajcarii oraz na Wyspy. Na początku lipca z jego możliwości będą mogli skorzystać mieszkańcy Austrii, Belgii, Hong-Kongu, Irlandii, Luksemburga, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii oraz Singapuru.

Samsung udostępnił programistom środowisko SDK (oznaczone jak 1.0.0 beta 2) dla platformy Bada OS. Zostało ono oparte o język programowania C/C++ i zawiera w sobie emulator urządzenia z tym systemem na pokładzie. Aby przystąpić do programu, należy odwiedzić stronę projektu pod tym adresem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~huziu na zyziu  2010-05-11 01:45:51  host: 217.153.171.218

    Samsung do dymisji

  • 0

    2.  2010-05-11 11:25:46

    Zobaczymy co z BadaOS bedzie. Zapowiada sie obiecujaco.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet