Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 10. lipca

Skrót wydarzeń - 10. lipca

sirmark 10 Lipca 2007 23:49

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 10. lipca 2007 roku.

Szwedzki telekom TeliaSonera uzgodnił przejęcie MCT Corp., właściciela większościowych pakietów udziałów operatorów komórkowych z Uzbekistanu i Tadżykistanu. MCT Corp. jest także właścicielem mniejszościowego pakietu operatora działającego w Afganistanie. Kwoty transakcji nie ujawniono. Jej zamknięcie przewidywane jest na III kwartał tego roku.

Firma Nokia, jako sponsor pierwszego w Polsce i w całej Europie Środkowej i Wschodniej koncertu z cyklu MTV Unplugged, z udziałem Kayah, otrzymała złotą płytę za krążek "Kayah Unplugged". Nagrodę wręczono podczas obchodów siódmych urodzin MTV Polska.
Skype udostępnił wersję beta swojego komunikatora o numerku 3.5. W nowej wersji umożliwiono dzielenie się materiałami video, które można umieszczać w polu opisu, dodawać w ramach czatu i rozmowy. Dodało możliwość przekazywania rozmowy do innego użytkownika, automatycznie wybieranie numeru oraz nową opcję Commercial Contacts (funkcjonalność dla biznesu, pozwalająca na łatwiejszy kontakt z firmą).

Nielsen/NetRatings, jeden z wiodących serwisów badających ruch w internecie, planuje wycofanie się z oceniania popularności witryn na podstawie liczby odwiedzin. Zamiast tego chce się skupić na mierzeniu czasu, jaki odwiedzający spędzają na danej stronie. Przedstawiciele firmy twierdzą, że czas spędzony na stronie jest lepszym wskaźnikiem zaangażowania użytkownika, co powinno mieć większa wartości dla ogłoszeniodawców.

Ericsson podpisał z Samsungiem umowę, na mocy której firmy wymienią się prawami do swoich określonych patentów, związanych z technologia telefonii 2G i 3G. Obie firmy toczyły wzajemne spory sądowe, które rozpoczęły się w zeszłym roku, po fiasku rozmów na temat odnowienia wcześniejszych umów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~zzz  2007-07-11 00:55:23  host: 75.43.186.32

    ciekawa wiadomosc: sprint wylacza natrentym klientom dostep do BOKu lol http://abcnews.go.com/Business/Consumer/story?id=3361743&pag e=1&CMP=OTC-RSSFeeds0312

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet