Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 1. października

Skrót wydarzeń - 1. października

sirmark 1 Października 2007 23:55

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 1. października 2007 roku.

Do 16. listopada w salonach GTI, partnera Orange, trwa promocja, w ramach której osoby podpisujące umowę będą mieli możliwość kupienia zestawu słuchawkowego Bluetooth Motorola H350 za 1 grosz.

Producent sprzętu sieciowego 3Com przejdzie w ręce funduszu Bain Capital oraz spółki związanej z Huawei Technology. Transakcja opiewa na 2,2 mld USD. Większościowy pakiet w 3Com kontrolować będzie fundusz Bain. Związana z Huawei firma Shenzhen Huawei Investment & Holding obejmie mniejszościowy pakiet 3Com i zostanie strategicznym i handlowym partnerem spółki. Transakcja ma zostać zamknięta do pierwszego kwartału 2008, po uzyskaniu zgody akcjonariuszy i regulatora - podał Computerworld.
Netia jest kolejnym operatorem, który walczy o obsługę zagranicznych rozmów użytkowników sieci FreecoNet. Netia - obecna na TelArenie od marca br. - świadczyła do tej pory usługi w zakresie połączeń wyłącznie na krajowe numery stacjonarne i komórkowe. Obecnie użytkownicy mogą korzystać z pięciu operatorów: Crowley, Deutsche Telecom, EuroTelekom, GTS Energis i Netia. Walczą oni o każde połączenie użytkownika FreecoNet na numery niezarejestrowane na platformie, oferując jak najniższa stawkę.

Sagem zaangażował się w akcję Żyj Fresh zorganizowaną przez firmę Bakalland. W ramach konkursu promowanego przez producenta bakalii osoby, które zakupią mieszankę Fresh, będą mogły wygrać m.in. telefony komórkowe Sagem my300C. Promocja trwa od 1. października do 30. listopada.

Novator zwiększył zaangażowanie w Netii z 27,25% do 29,27%. Daje mu to tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Akcje zostały kupione na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~ukenamuniu  2007-10-02 00:14:06  host: nat-go2.aster.pl

  do GTI: 1 grosz z VATem, czy bez?

 • 0

  2. ~z  2007-10-02 00:35:34  host: eey254.neoplus.adsl.tpnet.pl

  >1. Zdaje się, że brutto, 1 gr. ładnie wygląda ale to i tak za drogo, niestety ;)

 • 0

  3.  2007-10-02 13:03:43

  Mniej więcej tyle ten zestaw jest warty. A po użytkowaniu kilku multimedialnych motek muszę stwierdzić, że one też są warte tyle co ten zestaw...

 • 0

  4. ~romek s.  2007-10-09 17:29:38  host: dpc170.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no ale rynek żyje i się rozwija. dobrze, że takie firmy jak Netia atakują różne fronty, bo dzięki temu będą mogli wykorzystywać swoje doświadczenia ze świadczenia jednych usług w innych dziedzinach.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-150-98.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet