Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 1. maja

Skrót wydarzeń - 1. maja

WitekT 1 Maja 2007 20:29

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 1. maja 2007 roku.

Na koniec I kwartału z modemu livebox tp korzystało 219 tys. klientów, z videostrady tp zaledwie 9 tys., a z usług telefonii internetowej TP - 39 tys.

Od dziś oficjalnie spada cena za minutę terminowanego ruchu w sieciach komórkowych do 40 groszy netto całą dobę cały tydzień. Do tej pory były dwie stawki - w szczycie 44 groszy netto, poza szczytem i w dni wolne 40 groszy. Kolejny spadek stawek będzie miał miejsce dokładnie za rok. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Play poprawił swoje internetowe biuro obsługi klienta. Do tej pory nie mogli się do niego zalogować użytkownicy przeniesionych numerów. Możliwe jest także - w końcu - zarejestrowanie takich numerów w serwisie i tworzenie własnego bloga.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2007-05-01 21:29:35

    muddy: tak, dzięki - rąbnąłem się. ;)

  • 0

    6.  2007-05-01 21:42:39

    ale będzie "rżnięcie" z cenami mobile, era z nowa taryfa wyjechała - a w przyszłym tygodniu ma sie TicTak "posypać" ( z mojego info wynika że zjadą tylko na 2 niższe schodki happy)

  • 0

    7.  2007-05-01 21:44:46

    zapomniałem :) ciekawe kiedy "skisiała śmierdziela pomarańczowa Wc-Spiker :)" sie obudzi bo z ręka w kanalizacji chyba jak już simy w kibelkach pływają z tego co usery piszą...

  • 0

    8. ~hmm  2007-05-01 22:04:38  host: 212.122.214.223

    WitekT mówię serio, czemu zdjąłeś newsa o Erze tak szybko ? To powinien być news dnia. Nie powiesz mi że znaczenie mvno mBanku jest większe niż ruch Ery... A może lepsze jest "szef portalu Orange poleca" ?

  • 0

    9.  2007-05-01 22:05:50

    hmm: nie zdjąłem, tylko sam spada. Ja tu nie widzę wielkiej i kosmicznej rewelacji, żeby to zasługiwało na news dnia... Szczególnie przy dynamice generowanych odsłon.

  • 0

    10. ~hmm  2007-05-01 22:18:52  host: 212.122.214.223

    czyli Twoja statystyka mówi Ci że oferta mBanku cieszy się większym zainteresowaniem ?? Uwzględniasz jak rozumiem fakt że: 1. strona ta była dostępna na głównej witrynie portalu przez 12 godzin a info dotyczące Ery niecałe 4. 2. mBank daje 45 groszy, Era 38 3. mBank ma znikomą ilość klientów przy ilości klientów Ery.

  • 0

    11.  2007-05-01 22:21:07

    hmm: mówię o dynamice, a nie całkowitej ilości odsłon. Oferta MVNO jest ciekawsza, bo to prepaid, a nie postpaid, więc jest szerzej dostępna. Liczba klientów nie ma tu nic do rzeczy.

  • 0

    12. ~hmm  2007-05-01 22:26:21  host: 212.122.214.223

    OK, poczekamy do nowej oferty TT...

  • 0

    13. ~jojo  2007-05-01 22:33:58  host: eej14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co to znaczy według Ciebie: "zjadą tylko na 2 niższe schodki happy" - blom?

  • 0

    14.  2007-05-01 22:37:16

    A jaka i kiedy ma być ta nowa oferta TT?

  • 0

    15.  2007-05-01 22:39:11

    stawki sie zmienia ale lojalka happy zostanie utrzymana nie będę pisać bo to nie jest na 100% sprawdzone poczekajmy - swoja droga mBank niezłe jaja zrobił zapytał wprost na swojej stronie co by Cię skłoniło do mobile i to co wygrało w ankiecie wdrożyli - szybko jak na ten bank :D::D

  • 0

    16. ~jojo  2007-05-01 22:46:41  host: eej14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "blom" mówi się trudno. Nawet jeżeli tak będzie, to ja i mama nie mamy czym się martwić, bo mamy odpowiednio długi satż w TT. :-)

  • 0

    17. ~hmm  2007-05-01 22:47:01  host: 212.122.214.223

    @bloom nie czaruj tylko pisz ;) znaczy ostatni schodek bez zmian ? to kiepsko jednak... ciekawe co w FUN z cenami będzie, przy takich cenach telefonów nie mają tam z czego już zjeżdżać prawie, a zjeżdżać trzeba

  • 0

    18. ~  2007-05-01 22:47:21  host: eej14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    staż - oczywiście

  • 0

    19. ~  2007-05-01 22:51:09  host: 87-205-221-179.adsl.inetia.pl

    Co spadek ceny terminowania ruchu da w praktyce indywidualiście Kowalskiemu i biznesmenowi Nowakowi?

  • 0

    20. ~hmm  2007-05-01 23:05:22  host: 212.122.214.223

    #19 myślę że da, zmusi sieci do otwarcia się na inne, popatrz na te denne oferty Orange w stylu 10 zł do innych reszta wewnątrz sieci. W ten sposób Oranżada się tylko coraz bardziej zamyka we własnym.. sosie.

  • 0

    21. ~Darox  2007-05-01 23:23:06  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    @19: powyższy spadek ceny terminowania prawie nic nie znaczy dla Wielkiej Trojki (Era, Plus, Orangutan), natomiast ma ogromne znaczenie dla nowych, bo oni mając małą ilość abonentów, nie mogą zrekompensować sobie straty (gdy MTR > cena dla abonenta) poprzez ruch wewnąrz sieci. pzdr

  • 0

    22.  2007-05-01 23:24:32

    Darox: nie odpowiedziałeś na pytanie numer 19. ;)

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-05-02 00:22:37  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: mogę ja? TP i inni operatorzy będą musieli obniżyć o te 4gr. opłaty pobierane od abonentów za połączenia do sieci ruchomych. PS.: a do PLAY?

  • 0

    24. ~hmm  2007-05-02 00:37:25  host: 212.122.214.223

    Czy ja dobrze kombinuję: skoro na dzień dzisiejszy sieci komórkowe mają "po równo" i we wzajemnych rozliczeniach wychodzą "po równo" to przecież obniżenie tej ceny nie zmienia ich wzajemnego bilansu (w przybliżeniu zerowego) więc gdyby cały rynek telefonii ograniczyć do komórkowego to obniżenie MTR byłoby neutralne dla operatorów ? a zatem obniżenie MTR jest korzystne dla klientów nie zmieniając bilansów operatorów ? Więc sam MTR jest w istocie sztuczną barierą pod pozorem której sieci wmawiają nam że dzwonić do konkurencji jest drożej i niczym więcej ? Oczywiście są pewne stałe koszta ale wynoszą one tyle ile koszt rozmowy wewnątrz własnej sieci w przybliżeniu.

Dodaj swoją opinię