Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 1. lipca

Skrót wydarzeń - 1. lipca

sirmark 1 Lipca 2008 23:34

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 1. lipca 2008 roku.

Producent gier, firma Electronic Arts poinformowała, że wydała Command & Conquer 3: Tiberium Wars oraz Road Rash w wersjach na telefony komórkowe. Z kolei właściciele iPodów będą mogli zagrać w Monopoly oraz The Sims DJ. Gry będą sprzedawane po 5$ za każdą.
Gry nie będą jednak takie jak na komputery. Przykładowo, Tiberium Wars zostanie pozbawiona sterowania w czasie rzeczywistym - z RTS-a stanie się "turówką’. Dodatkowo, gracze będą mogli skorzystać tylko z 6 typów jednostek.

Mobilna Telefonia Internetowa, operator oferujący usługę LoVo, zawarła umowę z firmą Technodrome Consulting na świadczenie usług resellerskich. Firma zajmie się wprowadzeniem telefonii LoVo do sektora usługowego i rozrywkowego, jak również pomocą w pozyskiwaniu funduszy unijnych na implementację usług telekomunikacyjnych LoVo.

Allegro uruchomiło testowo mobilną wersję platformy aukcyjnej dostępną dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają telefon komórkowy z przeglądarką. Już wczesniej można było z niego skorzystać w ramach OnetLajt. Aby skorzystać z mAllegro, wystarczy połączyć się z Internetem i wpisać adres www.allegro.pl. Strona automatycznie wykrywa telefon i dostosowuje stronę. Korzystanie mAllegro jest bezpłatne; jedyny koszt to połączenie z Internetem według stawki operatora telefonii komórkowej.
TelForceOne podpisał umowę dystrybucyjną z Cyfrowym Polsatem, stając się oficjalnym dystrybutorem usług komórkowych.

Firma Tartel rozpoczęła świadczenie usług telekomunikacyjnych drogą internetową. Z usług można korzystać za pośrednictwem komputera, lub z wykorzystaniem bramki VoIP, do której podłącza się zwykły telefon.
Stawki za połączenia wynoszą: 0 zł za minutę w ramach sieci Tartel (dla tych, którzy mają wykupiony numer telefonu), na stacjonarne w Polsce - 7 gr. brutto za minutę. Tą samą stawkę zapłacimy za rozmowę na telefon stacjonarny do większości krajów Unii Europejskiej czy USA, natomiast na telefony komórkowe - 49 gr. brutto za minutę (do Play - 94 gr.). Można także wykupić własny numeru telefonu za 25,90 zł brutto

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Templariusz  2008-07-02 00:06:38  host: staticline23090.toya.net.pl

  Interesujący tydzień :D

 • 0

  2.  2008-07-02 00:10:53

  fajnie że wreszcie samo allegro postawiło na mobilnych użytkowników :)

 • 0

  3. ~  2008-07-02 15:50:25  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

  Info o Tartelu portal FKN.pl podał miesiąc temu http://www.fkn.pl/1,374,1760312,1,wiadomosc.html

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet