Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skrót wydarzeń - 1. lipca

Skrót wydarzeń - 1. lipca

sirmark 1 Lipca 2008 23:34

0 0

Przedstawiamy skrót wydarzeń z 1. lipca 2008 roku.
Producent gier, firma Electronic Arts poinformowała, że wydała Command & Conquer 3: Tiberium Wars oraz Road Rash w wersjach na telefony komórkowe. Z kolei właściciele iPodów będą mogli zagrać w Monopoly oraz The Sims DJ. Gry będą sprzedawane po 5$ za każdą.
Gry nie będą jednak takie jak na komputery. Przykładowo, Tiberium Wars zostanie pozbawiona sterowania w czasie rzeczywistym - z RTS-a stanie się "turówką’. Dodatkowo, gracze będą mogli skorzystać tylko z 6 typów jednostek.


Mobilna Telefonia Internetowa, operator oferujący usługę LoVo, zawarła umowę z firmą Technodrome Consulting na świadczenie usług resellerskich. Firma zajmie się wprowadzeniem telefonii LoVo do sektora usługowego i rozrywkowego, jak również pomocą w pozyskiwaniu funduszy unijnych na implementację usług telekomunikacyjnych LoVo.


Allegro uruchomiło testowo mobilną wersję platformy aukcyjnej dostępną dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają telefon komórkowy z przeglądarką. Już wczesniej można było z niego skorzystać w ramach OnetLajt. Aby skorzystać z mAllegro, wystarczy połączyć się z Internetem i wpisać adres www.allegro.pl. Strona automatycznie wykrywa telefon i dostosowuje stronę. Korzystanie mAllegro jest bezpłatne; jedyny koszt to połączenie z Internetem według stawki operatora telefonii komórkowej.


TelForceOne podpisał umowę dystrybucyjną z Cyfrowym Polsatem, stając się oficjalnym dystrybutorem usług komórkowych.


Firma Tartel rozpoczęła świadczenie usług telekomunikacyjnych drogą internetową. Z usług można korzystać za pośrednictwem komputera, lub z wykorzystaniem bramki VoIP, do której podłącza się zwykły telefon.
Stawki za połączenia wynoszą: 0 zł za minutę w ramach sieci Tartel (dla tych, którzy mają wykupiony numer telefonu), na stacjonarne w Polsce - 7 gr. brutto za minutę. Tą samą stawkę zapłacimy za rozmowę na telefon stacjonarny do większości krajów Unii Europejskiej czy USA, natomiast na telefony komórkowe - 49 gr. brutto za minutę (do Play - 94 gr.). Można także wykupić własny numeru telefonu za 25,90 zł brutto


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Templariusz  2008-07-02 00:06:38  host: staticline23090.toya.net.pl

  Interesujący tydzień :D

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2008-07-02 00:10:53

  fajnie że wreszcie samo allegro postawiło na mobilnych użytkowników :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~  2008-07-02 15:50:25  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

  Info o Tartelu portal FKN.pl podał miesiąc temu http://www.fkn.pl/1,374,1760312,1,wiadomosc.html

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-26-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet