Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Skończyła się licytacja częstotliwości pod LTE w Wielkiej Brytanii

Skończyła się licytacja częstotliwości pod LTE w Wielkiej Brytanii

WitekT 21 Lutego 2013 15:00

7 0

Wielka Brytania zakończyła aukcję na sparowane 30 MHz w paśmie 800 MHz, sparowane 70 MHz w paśmie 2600 MHz oraz niesparowane 45 MHz w paśmie 2600 MHz. Operatorzy zapłacili za nie 2,34 mld funtów, czyli około 11,3 mld zł.

Licytacja miała ponad 50 rund. 2,34 mld funtów uzyskanych w licytacji to o 1 mld funtów mniej niż przewidywało państwo.




Zwycięzcy licytacji przedstawiają się następująco:
Operator Wygrane częstotliwości Cena (mln funtów)
Everything Everywhere 5 MHz na 800 MHz oraz 35 MHz na 2600 MHz 588,9
Hutchison 3G 5 MHz na 800 MHz 225,0
Niche Spectrum Ventures (spółka zależna British Telecom) 15 MHz na 2.6 GHz oraz 20 MHz na 2600 MHz (niesparowane) 186,5
Telefónica O2 10 MHz na 800 MHz 550,0
Vodafone 10 MHz na 800 MHz oraz 20 MHz na 2600 MHz oraz 25 MHz na 2600 MHz (niesparowane) 790,8

Telefonica O2 ma dodatkowo obowiązek zapewnienia zasięgu sieci LTE na 800 MHz dla 98% mieszkańców do 2017 roku.

Źródło tekstu: telecoms.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | wielka brytania

w sumie: 15
  • 0

    1.  2013-02-21 15:03:58

    Super :) Gdyby w Polsce były takie oferty na internet i na telefony jak w UK to by była bajka :)

  • -1

    2.  2013-02-21 15:06:45

    Widać że protestów nie było tak jak u Nas to ma miejsce;/

  • 0

    3.  2013-02-21 15:16:58

    a ile się wyciągnie z 5Mhz LTE 800? całość pochłonie ruch głosowy czy tylko net? LTE jest dość prądożerne...

  • 1

    4.  2013-02-21 15:18:00

    omena1: na 5 MHz w LTE wyciągasz mniej więcej tyle samo, co na 5 MHz HSPA+ - czyli małe kilkadziesiąt Mb/s...

  • 0

    5.  2013-02-21 16:14:42

    @1 piszesz o najbardziej konkurencyjnym i najlepiej rozwinietym rynku telco w Europie, gdzie dodatkowo zyja dosc swiadomi tego co chca i czego potrzebuja konsumenci :) ale nawet tam operatorzy, by podniesc zyski zaczeli kombinowac - z umow 18 miesiecznych porobily sie w wiekszosci 24 miesieczne, a paczki internetu maja co rusz obcinany FUP.

  • 0

    6. ~  2013-02-21 17:50:49  host: apn-37-247-246-2.dynamic.lte.plus.pl

    5 ten rynek rozwija się intensywnie wyłącznie dzięki niskim cenom i dużej konkurencji

  • 1

    7. ~  2013-02-21 19:12:11  host: 87-205-65-10.adsl.inetia.pl

    @1-2 - przestań nas porażać swoją mądrością...

  • 0

    8. ~  2013-02-21 19:12:40  host: 87-205-65-10.adsl.inetia.pl

    @6 - następny...

  • -1

    9. ~  2013-02-21 19:15:03  host: v56-07.opera-mini.net

    u nas Play weznie tez 800MHz i bendzie najlepszo i najwiekszo siecio w polsce.

  • 0

    10.  2013-02-21 19:39:03

    Play pewnie będzie startować do 800 Mhz może dostaną 5 Mhz?

  • 0

    11. ~wikt  2013-02-21 20:00:29  host: ip-37-209-157-3.free.aero2.net.pl

    Tylko poco?, jak oni nie umieją zapewnić zasięgu w małych miejscowościach. Dzisiaj dostałem odpowiedź że nie planują w przyszłości nadajnika ani w Nowym Korczynie ani w Solcu Zdroju, a więc biała plama na mapie i w realu.

  • 0

    12. ~z  2013-02-21 20:20:00  host: route-bonin.komster.pl

    50 rund proszę o komentarz znających realia brytyjskie, moim zdaniem mało ognista licytacja na 6 graczy,państwo straciło 1 miliard funtów .

  • 0

    13. ~amigo  2013-02-21 22:23:18  host: 80.72.44.64

    Widać po ostatnich wynikach Tp i Neti, że zbliżamy się do ściany i dalej nie będzie można iść dlatego, że za małe ceny za duże wymagania inwestycyjne. Ja to jestem takiego zdania powinni dać podstawowe usługi internetu na niskich prędkościach za mniejsze pieniądze, a jak ktoś potrzebuje szybkich niech buli.

  • 0

    14. ~pabloki  2013-02-21 22:29:44  host: apn-77-112-60-203.dynamic.gprs.plus.pl

    no widac ze angole sie nie rozdrabniaja jakto ma miejsce w polsce. Z drugiej strony 26 to mały zasieg a wiec trzeba wiecej nadajnikow a to koszty...

  • 0

    15. ~JustMe  2013-02-22 23:44:57  host: genld-224-247.t-mobile.co.uk

    Dzwoniłem do mojego operatora (Virgin) zapytać o tzw lejek, mam internet nielimitowany ale chciałem się dopytac czy czasem po 5GB mi nie utna prędkości. Okazało się ze nie, jedyne co to nie mogę udostępniać internetu innym urządzeniom co jest też w regulaminie, ale nawet wtedy nie stosują lejka choć oficjalnie w regulaminie jest opcja że mogą to zrobić. Ciekawe czy rozmawiałem z balwanem czy jednak to prawda.

Dodaj swoją opinię